Nowy numer 43/2020 Archiwum

Betlejem Wrocławskie tuż tuż

Ponad 30 kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w nowych i oryginalnych aranżacjach zabrzmi podczas koncertu, który odbędzie się 29 stycznia o 18.00 w Hali Stulecia. Już trwa dystrybucja biletów.

We Wrocławiu – jednym z dwunastu miast, w których odbędzie się wielkie kolędowanie – wystąpią: TGD, Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Mate.O. Wokalistom będzie towarzyszyć potężny chór utworzony z… widowni. Koncert potrwa ok. 2 godziny. Będzie wielkim wspólnym świętowaniem Bożego Narodzenia.

– Realizujemy ten projekt już od dwóch lat. Ideą jest spotkanie opłatkowe wielu ludzi wokół osoby Chrystusa – zaznacza Adam Guzdek z fundacji „Światło Życie”, producent wydarzenia. – Do Spodka w Katowicach, gdzie odbyły się w ubiegłych latach koncerty, przybyło w 2014 r. ok. 7 tys. ludzi, a rok później prawie 10 tys. Żadna gwiazda występująca w tamtym miejscu nie miała takiej publiki – dodaje.

Spotkanie składa się z kilku części: w pierwszej wysłuchamy kolęd. Następnie do widowni wygłosi słowo abp Józef Kupny. Metropolita złoży wszystkim życzenia, następnie publiczność będzie mogła podzielić się opłatkiem. W programie jest także wspólne kolędowanie oraz modlitwa uwielbieniowa. Dochód z trasy koncertowej zostanie przeznaczony na dokarmianie osób niedożywionych.

„Podczas trasy koncertowej Betlejem w Polsce 2016/2017 stworzymy wielką wspólnotę wiary i klimat międzyludzkiej bliskości. Zbuduje go nie tylko muzyka na najwyższym światowym poziomie i wspólne śpiewanie. Umocni je także czas dedykowany innym – bliższym i dalszym - uczestnikom koncertu – tłumaczą organizatorzy. – Każdy, kto przyjdzie na koncert, przy wejściu otrzyma program wraz z opłatkiem. Połamiemy się nim, składając życzenia tym wszystkim, którzy pojawią się na kolejnych przystankach trasy koncertowej, by razem świętować Boże Narodzenia i kultywować jego piękną, polską tradycję”.

Bilety dostępne na: bilety24.pl oraz w zainteresowanych parafiach. Więcej informacji: www.betlejemwpolsce.pl.

Betlejem Wrocławskie tuż tuż  
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama