Nowy numer 44/2020 Archiwum

Co zrobić z choinką po świętach?

Gdy przychodzi czas na zmianę dekoracji w naszych domach, zawsze pojawia się pytanie: co zrobić z choinką? Proponujemy 2 rozwiązania do wyboru w zależności od tego jaką macie choinkę.

Gdy bożonarodzeniowa choinka jest w doniczce, a nie masz jej gdzie posadzić, możesz się nią po prostu podzielić z druga osobą. Weź udział w akcji #mojedrzewo. Wystarczą 3 proste kroki, aby sprawić komuś radość: 

1. Gdy będziesz już gotowy rozstać się ze swoją choinka w doniczce, zrób jej zdjęcie.

2. Wejdź na profil na Facebooku Zielony Wrocław (TUTAJ) i zostaw informację, że chcesz oddać drzewko. Aby Twoja wiadomość łatwo trafiła do wszystkich zainteresowanych przyjęciem drzewka dodaj hasztag akcji #mojedrzewo.

3. Gdy Twoją wiadomością zainteresuje się osoba, chcąca zasadzić u siebie Twoje drzewko, zostawi komentarz pod Twoim postem. Najciekawsze posty będą publikowane na stronie akcji. 

Wszelkie szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Gdy Twoja choinka jest żywa - cięta lub sztuczna, odbiorą je od Ciebie firmy wywożące odpady zielone i zmieszane.
Żywa choinka

Od stycznia 2017 roku zmieniają się zasady odbioru śmieci, odpady zielone będą odbierane cały rok. Dlatego choinkę po świętach wystarczy zostawić przy wiatach śmietnikowych i kontenerach

Wcześniej warto sprawdzić harmonogram odbioru odpadów zielonych na stronie Ekosystemu. Nowe harmonogramy będą dostępne na stronie po świętach. Natomiast mieszkańcy domków jednorodzinnych otrzymają harmonogramy w formie kalendarz od firmy odbierającej odpady.

Co ze sztucznym drzewkiem?

Chociaż te choinki wymienia się rzadziej, zużyte już drzewko wystarczy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Gdy jest duże, może trafić do pojemnika na odpady wielkogabarytowe. Harmonogram podstawienia kontenerów można sprawdzić na stronie Ekosystemu (TUTAJ).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama