Nowy numer 49/2022 Archiwum

W Nowy Rok z Eucharystią o północy

Jeśli chcesz we Wrocławiu rozpocząć 2017 r. Mszą św., możesz się wybrać choćby do katedry, do paulinów lub franciszkanów.

Dlaczego by nie przeżyć pierwszych chwil nowego roku najbliżej Króla Wieków, Władcy czasu i każdej chwili naszego życia?

W archikatedrze Msza święta na zakończenie 2016 r. zostanie odprawiona o 18.30 - będzie jej przewodniczyć bp Andrzej Siemieniewski. - Po Mszy św. rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Będziemy dziękować za otrzymane łaski, przepraszać za grzechy, uwielbiać Boga - mówi proboszcz parafii katedralnej, ks. Paweł Cembrowicz. - Adoracja potrwa do północy. O 24.00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku.

W Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła przy ul. św. Antoniego, u ojców paulinów, o 17.30 odbędzie się nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za miniony rok, a po nim zostanie odprawiona uroczysta Msza św. o 18.00. O 23.00 rozpocznie się modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. O 24.00, zgodnie z długoletnią już tradycją, zostanie odprawiona Eucharystia noworoczna.

We franciszkańskim kościele pw. św. Antoniego przy ul. Kasprowicza o 17.30 można uczestniczyć w Mszy św. dziękczynnej oraz nabożeństwie na zakończenie starego roku. O 23.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 24.00 Eucharystia. - Istnieje pewna grupa osób zainteresowanych taką formą wkraczania w Nowy Rok, niektórzy już dzwonią, pytają o Mszę św. o północy - mówi proboszcz, o. Fabian Kaltbach. - Skoro żegnamy Eucharystią mijający rok, to czemu by nie witać również nowego właśnie w taki sposób, najpiękniejszy z możliwych?

Na Mszę św. w pierwszej godzinie Nowego Roku zaproszeni jesteśmy także do franciszkańskiego kościoła pw. św. Karola Boromeusza, do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przy ul. Kruczej. Wcześniej, o 18.00, Msza św. na zakończenie minionego roku.

Msze św. o północy odprawiane są oczywiście także poza Wrocławiem - m.in. w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie oraz w Trzebnicy - w ramach sylwestrowego spotkania Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy