Nowy numer 38/2021 Archiwum

Pomkną przez miasto św. Jadwigi

32. Uliczny Bieg Sylwestrowy Trzebnica 2016 wystartuje 31 stycznia o 12.00 spod budynku Urzędu Gminy. Wydarzenie ma wymiar nie tylko sportowy.

10-kilometrowa trasa biegu głównego (pokonywana w dwóch 5-kilometrowych pętlach) nie jest łatwa – prowadzi przez pagórkowaty teren. Chętnych do zmierzenia się z nią jednak nie brakuje.

Jedni myślą głównie o osiągnięciach sportowych, dla innych to rozrywka i sposób na aktywne wkroczenie w Nowy Rok. Są i tacy, którzy chcą uczcić… św. Jadwigę – jak ks. Rafał Kowalski, rzecznik wrocławskiej kurii, miłośnik biegania, który na starcie stanie z numerem 629. – W Trzebnicy pobiegnę po raz pierwszy. Decyzję podjąłem ze względu na trwający Rok Jadwiżański – wyjaśnia. – Rozpocznę od wizyty w trzebnickiej bazylice i modlitwy u grobu u św. Jadwigi. Mam nadzieję, że mnie poprowadzi…

Zarejestrowało się ponad 1800 osób, z czego większość wniosła już opłatę startową, potwierdzając tym samym swój udział. – Mamy wśród uczestników biegaczy z różnych stron Polski, ale są także przedstawiciele Ukrainy, Niemiec, Białorusi, Danii, Holandii, po jednym z Anglii, Francji, Szwajcarii a nawet USA – mówi Jacek Urbanowicz z grona organizatorów. –  Nasz bieg ma także cel charytatywny. 10 zł z każdej opłaty startowej przekazujemy na rzecz chorej Kai Bajewskiej. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Mamy sporo kategorii – OPEN, mieszkańcy Gminy Trzebnica, wszystkie kategorie wiekowe, biegi młodzieżowe… W tym roku po raz pierwszy zapraszamy chętnych uczestników do konkursu na najciekawsze przebranie. Zachęcamy, by pomyśleli nad fantazyjnym strojem. Wszystkim chętnym będziemy robić zdjęcia, następnie odbędzie się głosowanie.

Podczas imprezy nie braknie dodatkowych atrakcji. Trzy osoby będą próbować swoich sił jako DJ – poprowadzą na trasie punkty muzyczne, zagrzewając biegaczy do sportowej walki za pomocą muzyki.

Organizatorami biegu są Gmina Trzebnica – Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław.

Tak bywało w ubiegłych latach - ZDJĘCIA

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama