Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Trzej Mędrcy gotowi do drogi

Królewskie świty wyruszają 6 stycznia do betlejemskiej stajenki z wielu miejsc wrocławskiej archidiecezji. Oto gdzie możesz do nich dołączyć.

Brodno – Orszak wyruszy po Mszy św. o godz. 10, przechodząc przez całą wieś. Oddanie pokłonu Dziecięciu odbędzie się w świetlicy wiejskiej. Na zakończenie wspólny posiłek.

Brzeg – Orszak rozpocznie się po Mszy św. o 11.30 odprawionej w kościele pw. św. Mikołaja. Przejdzie wokół rynku, do szopki, która stanie pod Brzeskim Centrum Kultury (z prawdziwym niemowlęciem w roli Pana Jezusa).

Brzeg Dolny – Orszak wyjdzie o godz. 11 spod kościoła pw. NMP z Góry Karmel. Pochód przejdzie w kierunku kościoła pw. Chrystusa Króla i następnie do kościoła pw. NMP Królowej Polski, gdzie nastąpi oddanie pokłonu Dziecięciu. Msza św. zaplanowana jest po zakończeniu wspólnego kolędowania. Jedną z atrakcji będzie kroczący w Orszaku wielbłąd.

Jelcz-Laskowice – o godz. 12 zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. św. Stanisława biskupa i męczennika. Po Eucharystii orszak (m.in. z udziałem przedszkolaków przebranych za strażaków) przejdzie do kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Na początku i końcu wędrówki wystrzelą armaty.

Lubiąż – Orszak wyruszy po Mszy św. o godz. 12 spod kościoła pw. św. Walentego. Uda się w kierunku miejscowego szpitala, gdzie odbędą się jasełka.

Malczyce – Trzej Królowie wyruszą po Mszy św. o 10.30 odprawionej w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Na zakończenie odbędą się jasełka przy żywej szopce i wspólne kolędowanie.

Marcinkowice - Orszak rozpocznie wędrówkę po Mszy św. odprawionej w kościele parafialnym o 12.30.

Miękinia – o godz. 11 zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. Narodzenia NMP. Orszak wyruszy po Eucharystii.

Milicz – Msza św. o 11.30 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli, a po niej przemarsz do rynku, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie.

Mrozów – Msza św. o 12 w kościele pw. NMP Zwycięskiej. Orszak wyruszy bezpośrednio po Eucharystii. Na zakończenie odbędą się jasełka przy ZOL-u sióstr albertynek.

Namysłów – Msza św. o 12.15 w kościele św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary. Po Mszy przemarsz ulicami miasta i wspólne kolędowanie.

Oborniki Śląskie – Msza św. o 12.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, po niej rozpocznie się Orszak. W planach jest konkurs na gwiazdę betlejemską, która będzie szła n czele.

Oleśnica – Orszak z Trzema Królami jadącymi konno (będzie im towarzyszył wielbłąd) wyruszy o 13.30 spod Ratusza w kierunku pl. Zwycięstwa. W skład świt królewskich wejdą m.in. rycerze z bractw rycerskich, cykliści, być może także motocykliści. O ład zadbają strażacy, żołnierze, harcerze. Pokłon oddadzą Dzieciątku przedstawiciele władz i wszystkich stanów. Wystąpi m.in. kilka zespołów regionalnych.

Oława – Msza św. o godz. 13 w kościele pw. NMP Pocieszenia. Po, krótkiej przerwie rozpocznie się Orszak, w którym uczestnicy przejdą do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie wspólne kolędowanie poprowadzi zespół N.O.E.

Siechnice – Msza św. o 12.30 w kościele Niepokalanego Serca NMP, a po niej przemarsz ulicami miasta. Po powrocie do kościoła i oddaniu pokłonu Dziecięciu zaplanowano wspólne kolędowanie.

Smolec – Msza św. w kościele Narodzenia NMP o 10.30. Orszak wyruszy po Eucharystii.

Strzelin – Spotkanie rozpocznie się w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego o 11.30 koncertem chóralnym. O 12.00 zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej pochód wyruszy do rynku, gdzie stanie żywa szopka. Wśród zwierząt nie zabraknie lamy.

Środa Śląska – o godz. 12 Msza św. w kościele pw. św. Andrzeja Ap.; o 13.00 start Orszaku z placu kościelnego. Po złożeniu pokłonu Dziecięciu zaplanowano rodzinne kolędowanie i koncert zespołu 40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach. Będą królewskie pierniki oraz grochówka.

Trzebnica – Orszak wyrusza o 13.30 spod ołtarza polowego obok bazyliki. Weźmie w nim udział św. Jadwiga ze swoim dworem. Na zakończenie zaplanowano koncert kolęd, zabawę animowaną przez wodzirejów z „Freak Frak” oraz herbatę i słodkie bułki.

Wołów – o godz. 11 Msza św. w kościele pw. św. Karola Boromeusza pod przewodnictwem o. bp. Jacka Kicińskiego. Orszak wyruszy o godz. 12. Przy OSiR Wołów odbędzie się scena walki dobra ze złem w wykonaniu tancerzy ze studia "Balans". Następnie orszak uda się pod Zamek Piastowski (zamek Heroda) i na rynek - gdzie Mędrcy oddadzą pokłon Dziecięciu i rozpocznie się wspólne kolędowanie. Orszak, jako jeden z czterech w Polsce, będzie transmitowany przez TVP. Ulicami miasta przejdzie wielbłąd podarowany przez Fundację Orszaku Trzech Króli (dzięki głosom mieszkańców). Będzie go można zobaczyć w żywej szopce przy kościele św. Wawrzyńca od 10.30.

Wrocław – początek Orszaku zaplanowano na 12.30 na Ostrowie Tumskim. Królewskie świty wyruszą do stajenki usytuowanej na wrocławskim rynku. W czasie drogi nie braknie spotkania z Herodem czy walki aniołów z diabłami. W pochodzie tym razem znajdzie się św. Jadwiga ze swoim dworem. Na zakończenie odbędzie się koncert Joszko Brody i „Dzieci z Brodą”.

Wrocław-Leśnica – Orszaki poszczególnych Królów wyruszą z parafii w Leśnicy, Stabłowicach i Złotnikach i gwieździście dojdą na boisko przy ul. Kosmonautów ok. 13.00.

Ziębice – o 11.30 Msza św. w bazylice pw. św. Jerzego, po której wyruszy pochód. Na zakończenie odbędzie się agapa. Będzie herbata i coś słodkiego. Każdy uczestnik otrzyma świąteczne pierniczki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy