Nowy numer 25/2018 Archiwum

Jutrznia za Nienarodzonych - nie tylko do słuchania

23 marca o 19.00 w kościele pw. Opatrzności Bożej na Nowym Dworze we Wrocławiu odbędzie się muzyczno-modlitewne spotkanie: uwielbienie i dziękczynienie za dar życia.

„Jutrznię za Nienarodzonych” usłyszymy w wykonaniu Chóru projektowego Archidiecezji Wrocławskiej. Kompozytor i dyrygent: Paweł Bębenek. Organizatorami spotkania są: Piotr Lach – organista z parafii pw. Opatrzności Bożej oraz jej proboszcz, ks. Krzysztof Hajdun. Kolejna okazja, by usłyszeć i włączyć się w jutrznię 2 kwietnia o 18.00 w kościele pw. św. Wawrzyńca w Wołowie.

Jutrznię za Nienarodzonych, utwór pełen pogodnych dźwięków przypominających o pięknie życia – także ludzi w „poranku” istnienia – skomponował krakowski kompozytor Paweł Bębenek. Projekt łączy w sobie ideę spotkania modlitewnego i koncertu. Otoczone są w nim modlitwą wszystkie dzieci poczęte, a także te, których życie z różnych powodów zakończyło się jeszcze przed narodzinami.

Sama kompozycja ma kształt jutrzni – porannej modlitwy liturgicznej – choć oczywiście wykonywana bywa o różnych porach dnia. – Projekt jest odpowiedzią na zagrożenie życia poczętych, nienarodzonych jeszcze dzieci. – wyjaśnia Piotr Lach, organista w parafii pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu. – Jutrznia była już wykonywana w naszym mieście. Kwestia obrony życia jest jednak wciąż – a może coraz bardziej – palącą sprawą, dlatego chciałbym, żebyśmy znów mogli w ten sposób zaangażować się w pomoc osobom najbardziej bezbronnym. Zwłaszcza, że mamy we Wrocławiu środowisko ludzi, którzy uczestniczyli już w podobnych projektach – mówi, wspominając wykonywany w różnych parafiach w ubiegłym roku utwór „Miłość ponad wszystko” czy wcześniejsze warsztaty muzyki liturgicznej gromadzące wielu chętnych.

Jutrznię usłyszymy w marcu, miesiącu związanym z Dniem Świętości Życia. – Chcielibyśmy, żeby była to taka diecezjalna modlitwa za życie – mówi inicjator wrocławskiego projektu.

Więcej informacji: lachpiotr103@wp.pl.

Piotr Lach podczas modlitewnego koncertu "Miłość ponad wszystko"   Piotr Lach podczas modlitewnego koncertu "Miłość ponad wszystko" Agata Combik /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma