Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rozpocznij przygodę z muzyką klasyczną

Zapraszamy na wyjątkowy koncert do Klubu Muzyki i Literatury, który promuje najnowszą płytę Elżbiety Małgorzaty Mach i Jacka Szymańskiego - "Ave Maria".

4 stycznia o 18.30 na pl. Kościuszki 10 we Wrocławiu wybrzmi w kilku pięknych wersjach "Pozdrowienie Anielskie". Tę modlitwę chrześcijańską związana z kultem maryjnym zaprezentują muzycy: Elżbieta Małgorzata Mach - sopran, i Jacek Szymański - tenor. Na fortepianie zagra Witold Szymajda.

Repertuar koncertowy to utwory zebrane na najnowszej płycie artystów „Ave Maria”.

- Nasz krążek jest zbiorem najpiękniejszych „Ave Maria” z całej literatury wokalnej. Te bardzo znane, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Jana Sebastiana Bacha i nieznane: Francesco Paolo Tostiego czy Luigi Cherubiniego. Na tym polega jego atrakcyjność - tłumaczy śpiewaczka operowa.

Muzycy dołączyli do płyty dwa utwory zsynchronizowane tematycznie z muzyką sakralną: Z Małej Mszy Uroczystej Gioachino Rossiniego „O Salutaris Hostia” oraz „Ave Verum Corpus” Amadeusza Mozarta.

- Wszystkie elementy muzyczne tworzą nasz całościowy autorski wybór. Usłyszycie Państwo „Ave Maria”, które lubimy i wykonujemy na koncertach. Dlatego zapraszamy na nasz występ w Klubie Muzyki i Literatury, a jeśli chcieliby Państwo zatrzymać te dźwięki na dłużej, zachęcamy do nabycia płyty - uzupełnia Elżbieta Małgorzata Mach.

Na płycie wydanej po polsku i po angielsku oprócz wymienionych wyżej muzyków usłyszymy Patrycję Swobodę na skrzypcach, Wojciecha Magnuckiego i Gedymina Grubbę na organach.

- Tak naprawdę materiał nagraliśmy szybko. Wcześniej leżał 2-3 lata, ale w końcu z wielkiej potrzeby serca stwierdziliśmy, że trzeba to wydać. Widocznie tak musiało być - mówi E.M. Mach.

Dodaje, że koncert oraz jej nowa płyta może stać się dobrą okazją do rozpoczęcia przygody z muzyką klasyczną i sakralną.

- Płyta jest skierowana nie tylko dla koneserów, lecz również dla melomanów, którzy kochają muzykę prosto z serca, bo jest dla nich źródłem uspokojenia, relaksu i zadumy. Nasze nagrania są dla każdego, kto chce i zamierza odrobinę zaprzyjaźnić się z muzyka klasyczną - puentuje wokalistka, Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego.

Artystka ma na swoim koncie debiut solowy i kilkuletnią współpracę w Operze Wrocławskiej. Po studiach kształciła swoje umiejętności wokalne u znakomitej śpiewaczki, Maestry Jolanty Żmurko i Kursach Mistrzowskich w Dusznikach Zdroju u prof. Ryszarda Karczykowskiego.

Koncertowała w Niemczech, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Szwajcarii i Norwegii pod znakomitą batutą dyr. Marka Tracza. Koncertuje czynnie z wszechstronnym repertuarem.

Przypominamy: koncert „Ave Maria” rozpocznie się o 18.30 w Klubie Muzyki i Literatury na pl. Kościuszki 10 we Wrocławiu. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama