Nowy numer 45/2018 Archiwum

Wygraj płytę "Ave Maria"

Zbiór najpiękniejszych "Ave Maria" z literatury wokalnej, tych znanych (Wolfganga Amadeusza Mozarta i Jana Sebastiana Bacha) i mniej znanych (Francesco Paolo Tostiego czy Luigi Cherubiniego) może być Wasz.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy:

  • Polubić fanpejdż Gościa Wrocławskiego na Facebooku (TUTAJ). Nie dotyczy tych, którzy już wcześniej polubili.
  • Wysłać na adres wroclaw@gosc.pl maila, a w nim wymienić przynajmniej trzech kompozytorów, którzy stworzyli aranżacje utwóru "Ave Maria.                    

Na odpowiedzi czekamy do środy, 4 stycznia, do godziny 15. Płytę Elżbiety Małgorzaty Mach i Jacka Szymańskiego otrzymają 3 osoby, które wysłały 5., 10., i 15. maila. Powodzenia!

A więcej o samej płycie i premierowym koncercie, który już w środę wieczorem we Wrocławiu, można przeczytać TUTAJ.

Ave Maria, czyli inaczej Pozdrowienie Anielskie, to modlitwa chrześcijańska związana z kultem maryjnym. Od około IV wieku Kościół na wschodzie (greckojęzyczny) używał tej formuły modlitewnej, a od około VII wieku ten zwyczaj przeszedł także do liturgii rzymskiej (czyli zachodniej). Początkowo modlitwa wiązała się ze świętem Zwiastowania. Szybko jednak stała się modlitwą powszechną, wyrażającą prośbę o wstawiennictwo Maryi i Jezusa. 

Słowa radosnego pozdrowienia ''Ave Maria'' stały się tematem wielu utworów muzycznych. Powstały one w różnych okresach historycznych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy