Nowy numer 21/2018 Archiwum

Dla zapracowanych wzrokowców

Zwykle ksiądz chodzący "po kolędzie" pozostawia w odwiedzanych domach obrazki; w parafii pw. NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie każda rodzina przyjmująca kapłana z wizytą duszpasterską otrzymała książkę z obrazkami.

„Czy wsłuchujesz się w słowo Boże, słyszysz, jak w nim tętni życie?” – pyta człowiek… osłuchujący z pomocą słuchawki lekarskiej Biblię. Taka scenka zdobi stronę tytułową książki pt. „Słowo Boże z rozważaniami dla zapracowanych wzrokowców”. Została przygotowana przez członków wspólnoty „On jest” należącej do Ruchu Światło-Życie (Domowy Kościół), która od 2011 r. opracowuje krótkie rozważania do czytań mszalnych dla członków parafii pw. NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie. Co tydzień każdy może zabrać do domu i przemodlić słowno-graficzne refleksje. W tym samym stylu zredagowano publikację – dostosowaną do kalendarza liturgicznego na rok 2017. Biblijnym fragmentom towarzyszą krótkie teksty i ilustracje – z uśmiechem, ale zarazem wyraziście i wiernie oddające sens Słowa Bożego.

„Czy jesteś gotowy, by wsiąść z Panem Jezusem do łodzi i wypłynąć z Nim na głębię? Spotkamy się na drugim brzegu…” – czytamy przy rozważaniu o Jezusie wsiadającym do łodzi Szymona i obrazku ze wzburzonymi falami jeziora. Przy tekście o zaufaniu Bogu widzimy scenę przejażdżki w taczkach prowadzonych przez Pana Jezusa po linie zawieszonej wysoko nad ulicą; gdzie indziej ktoś pije z Nim kawę przy stole, a przy słowach proroka Ezechiela o otwieranych grobach, widzimy Chrystusa z budzikiem w dłoni nad nieboszczykiem w trumnie.

– Głównym motywem wydania rozważań Słowa w formie publikacji książkowej jest próba zachęcenia parafian do codziennej lektury i rozważania Pisma św. Każda z ok. 1200 rodzin parafii NMP Bolesnej we Wrocławiu – Strachocinie otrzyma książkę w prezencie od naszego duszpasterza ks. Wojciecha Jaśkiewicza w ramach tegorocznej wizyty duszpasterskiej – tłumaczy Jerzy Prokopiuk.

„Jesteśmy nieustannie zapracowani, mamy coraz mniej czasu na czytanie i bardziej przemawia do nas jeden obraz niż wiele słów. Czy w naszym zabieganiu znajdziemy choć krótki czas na przebywanie z Bożym Słowem?” – pytają we wstępie ks. Wojciech Jaśkiewicz, Jolanta i Jerzy Prokopiukowie oraz Marta i Mariusz Stańcowie.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany nietypową publikacją, może pisać na adres Strachocin.onjest@gmail.com.

Okładkę publikacji zdobi... lodówka z rysunkowymi rozważaniami biblijnych tekstów   Okładkę publikacji zdobi... lodówka z rysunkowymi rozważaniami biblijnych tekstów Archiwum Ruchu Światło-Życie

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma