Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kości ożywają, drzewo rozkwita

III Archidiecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne "Powierz. Zaufaj. On działa" zakończone. Zapraszamy do spojrzenia wstecz na to, co wydarzyło się 21 i 22 stycznia we wrocławskiej Hali Orbita.

Czterech biskupów – wrocławscy, a także bp Zbigniew Kiernikowski z Legnicy, o, Antonello Cadeddu, misjonarz z Brazylii, kapłani z różnych stron wrocławskiej archidiecezji i nie tylko, około 3 tys. uczestników; Msze św., konferencje i nabożeństwa, muzyka i taniec. To był niezwykły czas. „Niech suche kości ożyją!” – wołał raz po raz rekolekcjonista, nawiązując do księgi Ezechiela, a widoczne na plakatach zielone drzewo – które ma wyrosnąć z ziaren wiary, nadziei i miłości zasianych na Chrzcie św. w naszych sercach – przypominało nieustannie: już czas, by rozkwitnąć!

Nad zebranymi górowała kopia obrazu, który S. Botticelli namalował w 1500 r.: „Mistyczne Boże Narodzenie”, z aniołami w szatach symbolicznie odsyłających do Wiary, Nadziei i Miłości. Trzy cnoty boskie, zaszczepione w człowieku podczas Chrztu św., zostały wyobrażone na początku rekolekcji także przez dziewczęta w złotym, zielonym i czerwonym stroju. Wiara przypomniała o „przenoszeniu gór”, Nadzieja o tym, by „zazielenić się w niebie”, Miłość, rozdająca symboliczne jabłka, o przynoszeniu dobrego owocu.

Oto garść wspomnień rekolekcyjnych dni.

Do obejrzenia (linki do galerii):

Do przeczytania (linki do tekstów):

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama