Nowy numer 38/2023 Archiwum

Zderzenia małżeńskie

W najbliższy weekend w Strzelinie odbędą się warsztaty dla żon i mężów. Można się jeszcze zapisać i dowiedzieć się więcej jak w sytuacjach kryzysowych "nie utopić się w łyżce wody".

"Zderzenia małżeńskie - wojny, bitwy i potyczki" - taki tytuł noszą warsztaty, które 27 i 28 stycznia odbędą się w w Strzelińskim Ośrodku Kultury (ul. Mickiewicza 2). Propozycja jest dla wszystkich, którym zależy na dobrych relacjach małżeńskich, a celem spotkania jest poznanie anatomii konfliktów małżeńskich i radzenie sobie z nimi w taki sposób, by nie cierpiała relacja małżeńska. Dwudniowe spotkanie jest nie tylko dla małżeństw. Mogą wziąć w nim udział osoby samotne oraz zainteresowane "połówki". Zaproszenie  jest skierowane zarówno do katolików jak i niewierzących, a także do osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

Warsztaty poprowadzi Małgorzata Kramarz, pedagog, doradca psychologiczno-pedagogiczny, autorka artykułów i felietonów, terapeutka NEST, żona i mama trójki dzieci.

- Takie warsztaty odbył się po raz pierwszy w ubiegłym roku w Oławie - mówi ks. Waldemar Cwynar, proboszcz parafii pw. Andrzeja Apostoła w Kucharzowicach. Wzięło w nich udział 50 osób i ich odbiór był bardzo pozytywny. Stąd pomysł, by inicjatywę przeprowadzić również w Strzelinie. Głównymi pomysłodawcą wydarzenia jest... brat ks. Waldemara, Andrzej, odpowiedzialny za Diecezjalną Diakonię Oaz Rekolekcyjnych w Archidiecezji Wrocławskiej oraz Para Rejonowa Domowego Kościoła obejmująca m.in. Strzelin.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy oferują w ramach spotkania obiad (koszt 15 zł) i opiekę dla dzieci (wraz z obiadem koszt 30 zł). Zapytania można kierować na adres e-mail: zderzenia.malzenskie@gmail.com. Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje znajdują się na www.zderzeniamalzenskie.pl.

Organizatorami warsztatów są: Strzeliński Ośrodek Kultury, parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Kucharzowicach, Domowy Kościół.

Zderzenia małżeńskie  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast