GN 47/2020 Archiwum

Od psychologii grobu do radości nadziei

W Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, a zarazem Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego o 10.00 bp Jacek Kiciński CMF będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. we wrocławskiej katedrze.

Na Ostrowie Tumskim zgromadzą się przedstawiciele męskich i żeńskich zgromadzeń zakonnych, świeckich instytutów życia konsekrowanego oraz indywidualnych form życia konsekrowanego. Podczas Eucharystii odbędzie się wspólnotowe odnowienie ślubów życia radami ewangelicznymi.

"Jako wspólnota Kościoła trwamy w pięknej atmosferze Roku Jadwiżańskiego, Roku św. Brata Alberta i przygotowań do setnej rocznicy objawień fatimskich" – pisze o. bp Jacek Kiciński w specjalnym liście wystosowanym do osób konsekrowanych. "Z drugiej zaś strony jesteśmy świadkami wojny na Bliskim Wschodzie i związanych z nią dramatów wielu osób i rodzin. Z niepokojem i smutkiem patrzymy na kolejne tragedie związane z zamachami na ludzkie życie. Problem emigrantów i ich katastrofalna sytuacja budzi nas ze snu obojętności i zamiłowania do spokojnego życia. Także i sytuacja w naszej Ojczyźnie wydaje się niezwykle trudna, gdy doświadczamy wielu podziałów w społeczeństwie, które deklaruje się jako wierzące. Wszystko to sprawia, że jako osoby konsekrowane jesteśmy wezwani, by rozeznawać jawiące się »znaki czasu« i odpowiadać na nie w świetle Ewangelii, zgodnie z naszymi charyzmatami. Potrzeba nam dziś szczególnej postawy czuwania, z którą wiąże się konieczność właściwego rozeznawania i podejmowania odważnych i radykalnych decyzji (...). Jesteśmy wezwani, by przemieniać »psychologię grobu« w radość nadziei, którą daje Chrystus”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama