Nowy numer 43/2020 Archiwum

Caritas i przedszkolaki seniorom

Choć od kalendarzowych obchodów Dnia Babci i Dziadka minęło już kilka dni, Parafialny Zespół Caritas z Parafii pw. Św. Maurycego wciąż pamięta o seniorach, ich potrzebach i bogactwie, jakie w sobie noszą.

31 stycznia członkowie zespołu wraz z przedszkolem nr 35 zorganizowali II Parafialny Dzień Babci i Dziadka.

Na spotkanie zostali zaroszeni seniorzy, także ci najbardziej samotni, oraz podopieczni działających na terenie parafii Domów Pomocy Społecznej. Dla nich przedszkolaki z grupy 6-latków dały popis swoich umiejętności artystycznych. Wierszyki i piosenki, tańce i gra na instrumentach, a nawet śpiew w języku angielskim zbudowały 40-minutowy spektakl, który wzruszał i rozpromieniał uśmiechami twarze babć i dziadków. Każdy punkt programu był gorąco oklaskiwany, a w oczach zebranych było widać wielki podziw dla umiejętności artystów. Mimo że połowa grupy przedszkolnej zachorowała i dzieci często ad hoc uczyły się swoich nowych ról, odniosły spektakularny sukces. Dzieci przygotowały też drobne upominki, które wręczyły seniorom na zakończenie spektaklu. Proboszcz, ks. Jan Suchecki, złożył zebranym serdeczne życzenia i zaprosił na poczęstunek. Nie brakło czasu na rozmowy i kolędowanie przy suto zastawionych stołach.

Dla członków Parafialnego Zespołu Caritas oczywistym jest, że seniorów trzeba wspierać również w ten sposób. – Zapewnienie pomocy bytowej nie może być jedyną formą wsparcia – podkreślają. – Dziś dla osób starszych bardzo często największym cierpieniem jest samotność, a najbardziej palącą potrzebą spotkanie z drugim człowiekiem i widok dziecięcych uśmiechów.

Caritas i przedszkolaki seniorom   Każdy gość otrzymał specjalny upominek Archiwum Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama