Nowy numer 43/2020 Archiwum

MFF Niepokalanów na stałe we Wrocławiu!

Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów na stałe przenosi się do stolicy Dolnego Śląska. Mający 30-letnią tradycję festiwal, od ubiegłego roku posiada nowego i jedynego współorganizatora w postaci Fundacji Vide et Crede.

Decyzją Prowincjała Prowincji M.B. Niepokalanej Braci Mniejszych Konwentualnych w Warszawie, Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów na stałe przenosi się do stolicy Dolnego Śląska. Mający 30-letnią tradycję Festiwal, od ubiegłego roku posiada nowego i jedynego współorganizatora w postaci Fundacji Vide et Crede im. św. Jana Pawła II. Z dotychczasowym operatorem Festiwalu współpraca została zakończona.

W oświadczeniu prowincjała Prowincji M.B. Niepokalanej Braci Mniejszych Konwentualnych w Warszawie o. Wiesława Pyzia czytamy:

Prowincja Matki Bożej Niepokalanej Braci Mniejszych Konwentualnych z siedzibą w Warszawie oświadcza, że Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów Niepokalanów, posiadający ponad 30 – letnią tradycję wydarzenia kulturalnego firmowanego przez Klasztor OO. Franciszkanów w Niepokalanowie od 2016 roku posiada nowego współorganizatora w postaci Fundacji Vide et Crede im. św. Jana Pawła II.

Jednocześnie informujemy, iż wieloletnia współpraca Stowarzyszenia Filmowców Katolickich im. św. Maksymiliana Marii Kolbego z Klasztorem w Niepokalanowie została zakończona.

Zmiana podmiotu współorganizującego Festiwal Filmów Niepokalanów spowodowana jest koniecznością przebudowy formuły tego wydarzenia i dostosowania go do aktualnych potrzeb i współczesnych wymogów kulturalnych oraz możliwością dotarcia z przesłaniem uniwersalnym, opartym na wartościach ewangelicznych wraz z jego ambasadorami do jak najszerszej grupy osób.

Dlatego nasza prowincja widząc możliwości, które wiążą się z proponowaną przez fundację Vide et Crede realną ofertą rozwoju Festiwalu zarówno w środowisku lokalnym (gmina Teresin) jak i po nim, z radością akceptuje tę inicjatywę odbywającą się cyklicznie (raz na rok) zgodnie z wizją nowego operatora w stolicy Dolnego Śląska.

Prowincja MB Niepokalanej Braci Mniejszych Konwentualnych w Warszawie wyraża nadzieję, że współorganizacja Fundacji Vide et Crede im . św. Jana Pawła II przyczyni się do misji ewangelizacji w sferze obrazu i dźwięku, co było szczególnie bliskie Ojcu Założycielowi klasztoru w Niepokalanowie.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się od 22 do 27 października w Dolnośląskim Centrum Filmowym.

Na miłośników ambitnego kina czekają wyjątkowe filmy. Najbliższa edycja Festiwalu zostanie wzbogacona o konkurs na najlepszy film fabularny. Nie zabraknie także konkursu dla młodzieży o statuetkę św. Jana Bosco. I co najważniejsze, osoby znane ze świata kultury po raz kolejny wskażą i obejrzą z widzami filmy, które zmieniły ich życie.

W 2016 r. Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów odbył się po raz pierwszy we Wrocławiu. Przez kilka dni przygotowano 16 pokazów filmowych. Łącznie w projekcjach i koncercie wzięło udział blisko 2000 widzów. Spotkania ze znanymi twórcami filmowymi oraz poruszane przez nich tematy dotyczące ich doświadczeń duchowych, drogi zawodowej oraz tematyki wspólnie obejrzanych obrazów, stanowiły największą wartość tego wydarzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama