Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Chorzy poświętują na Ostrowie Tumskim

Z okazji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes od 25 lat obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. To okazja, by zwrócić naszą uwagę szczególnie na cierpiących, ale również na ich opiekunów i służbę zdrowia.

We Wrocławiu uroczystości odbędą się już 10 lutego (piątek) w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego (pl. Katedralny). Poprzedzi je Msza św. w katedrze pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 10, której przewodniczył będzie bp Andrzej Siemieniewski. Eucharystia stanie się również okazją do modlitwy w intencji biskupa, bowiem w tych dniach przypada 11. rocznica przyjęcia przez niego sakry.

Następnie, już w auli PWT, uczestnicy spotkania będą mogli zjeść ciepły posiłek przygotowany przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej (godz. 11), a później zobaczyć część artystyczną (od 11.30). W programie są aż trzy spektakle. Fundacja Przyjazny Dom wystawi przedstawienie pt.: „Opowieść o planetach”, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Henrykowie przedstawienie pt.: „W krainie bajek”, a Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenie Św. Celestyna z Mikoszowa spektakl pt.: „Prosić o miłość”.

Na zakończenie ok. 13.00 zaplanowano słodki poczęstunek.

- Chcemy w tym dniu objąć modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócić uwagę świata na ich potrzeby - mówi o celu organizowanego wydarzenia Paweł Trawka, rzecznik prasowy wrocławskiej Caritas. Podkreśla, że te potrzeby nie są tylko somatyczne, ale zwykłe życiowe. - Chorzy są częścią społeczeństwa i chcą w nim funkcjonować stąd nasze propozycje artystyczne przygotowane przez niepełnosprawnych - dodaje.

P. Trawka bardzo mocno podkreśla, że przygotowane przez Caritas obchody są propozycją nie tylko dla chorych i cierpiących, ale również dla opiekunów, pracowników służby zdrowia i wolontariuszy, czyli dla wszystkich, którzy towarzyszą tym, którzy ich pomocy potrzebują na co dzień.

Tegoroczny Światowy Dzień Chorego odbędzie się pod hasłem: „Zdumienie nad tym, czego dokonuje Bóg: »Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny« (Łk 1,49)”.

Kliknij i przeczytaj Orędzie papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego 2017.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma