Nowy numer 25/2018 Archiwum

Księżna Jadwiga idzie boso

Podczas I Charytatywnego Balu Karnawałowego w pocysterskim klasztorze w Trzebnicy Marcin Styczeń z zespołem zaprezentował specjalnie przygotowaną na tę okazję piosenkę. Posłuchaj i zobacz.

– Pochodzę z Małopolski i bliższa mi była dotąd św. Jadwiga Królowa, ale gdy poznałem św. Jadwigę Śląską, zafascynowałem się – mówi. – Była niezwykle otwarta na chorych, potrzebujących. Utrzymywała nieustannie 13 kalek, wytrwale chodziła boso…

Spotkanie z obu świętymi Jadwigami (wawelskiej muzyk też poświęcił utwór) zainspirowało Marcina Stycznia do przygotowania kolejnej płyty. Ma być dedykowana postaciom polskich świętych.

„Idź, idź, idź Jadwigo, razem ze swymi kalekami i wnet się słabość stanie siłą chociaż ją inni mają za nic…” – brzmi refren utworu "Księżna Jadwiga". Może stanie się trzebnickim przebojem? Posłuchajcie:

Marcin Styczeń - Księżna Jadwiga
Marcin Styczeń

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma