GN 43/2020 Archiwum

O bł. Karolinie Kózkównie w DCF

Przedpremierowy pokaz filmu "Zerwany Kłos" w reżyserii Witolda Ludwiga odbędzie się 13 lutego o 17.45 w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu.

Jest to kolejne wydarzenie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów, który na stałe zagościł w stolicy Dolnego Śląska. Film opowiada o męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny. W rolę głównej bohaterki wcieliła się Aleksandra Hejda, a w rolę Jana Kózki – Dariusz Kowalski.

Historia tego dramatu historycznego zaczyna się podczas I Wojny Światowej, kiedy to 16-letnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Ojciec młodej męczennicy obwinia się za śmierć córki, a Teresa skrywa w sobie tajemnicę o gwałcie zadanym przez starego Kozaka.

Postać bł. Karoliny jest godnym wzorem do naśladowania, szczególnie w czasach wzmożonego prześladowania Chrześcijan. Ta prosta, wiejska dziewczyna zachowała swoją dziewczęcą godność i nie wyparła się wiary w Jezusa Chrystusa. Jest pewnym drogowskazem dla całego świata, w którym powoli zaciera się obraz Boga, a człowiek systematycznie jest odzierany z własnej godności.

Po spotkaniu będzie możliwość porozmawiania z reżyserem, odtwórczynią głównej roli oraz dwoma kierownikami produkcji: Karolem Niechciałem oraz Martą Strugałą.

Na pokaz zapraszają Organizatorzy Festiwalu: Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II z Wrocławia i Klasztor Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa. Bilety w cenie 19 zł (normalny) do nabycia w kasach lub przez stronę internetową Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Obsada:
bł. Karolina: Aleksandra Hejda
Teresa: Magdalena Michalik
Jan Kózka: Dariusz Kowalski
ks. Władysław Mendrala: Witold Bieliński
Stary Kozak: Paweł Tchórzelski
Maria Kózka: Zuzanna Lipiec
Sorokin: Piotr Zajączkowski
Wieśniacy: Mirosława Marcheluk, Maciej Gąsiorek, Ryszard Mróz
Młoda Karolina Kózkówna: Oliwia Chmielewska
scenariusz i reżyseria: Witold Ludwig
zdjęcia i montaż: Julian Kucaj
muzyka: Krzysztof Aleksander Janczak
producent: Fundacja Lux Veritatis
gatunek: Dramat historyczny, hagiograficzny
metraż: 95 minut

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama