Nowy numer 44/2020 Archiwum

Przyjdź! Maryja czeka!

Z okazji przeżywanej w Kościele setnej rocznicy objawień w Fatimie abp Józef Kupny zaprasza do udziału w nowennie.

Jej założeniem jest spopularyzowanie orędzia fatimskiego, nabożeństwa fatimskiego i fatimskich pierwszych sobót miesiąca. – Setna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie stanowi okazję do rachunku sumienia, na ile wezwania do nawrócenia, modlitwy i pokuty stanowią dziś treść naszego życia. Jednak kluczem do zrozumienia wydarzeń z Fatimy są – w moim odczuciu – słowa Maryi: „Moje Niepokalane Serce zwycięży” – mówi metropolita wrocławski.

Podkreśla, że niosą one ogromny ładunek nadziei, wynikającej z faktu, że Pan Bóg jest silniejszy od wszelkiego zła i od tego wszystkiego, co chciałoby Go pokonać. – To przesłanie nie powinno zaniknąć także w czasie naszej diecezjalnej nowenny, inspirując do jeszcze większego zaufania Bogu, szczególnie w sytuacjach, które po ludzku wydają się być ponad nasze siły – dodaje.

Uroczysta inauguracja Archidiecezjalnej Nowenny Fatimskiej będzie miała miejsce w katedrze wrocławskiej w 13 lutego o 18.30. Mszy św., po której odbędzie się nabożeństwo fatimskie, przewodniczyć będzie bp Jacek Kiciński. W łączności duchowej z Fatimą i całą archidiecezją nabożeństwa odbędą się także w każdej parafii po wieczornych Eucharystiach. Podobnie będzie każdego 13 dnia miesiąca aż do października.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama