Nowy numer 44/2020 Archiwum

Katolicy na Ulicy zapraszają

Modlitwa za Wrocław odbędzie się w czwartek 16 lutego o 20.30 na wrocławskim rynku, obok fontanny.

Uczestnicy spotkania, organizowanego przez inicjatywę Katolicy na Ulicy, będą modlić się o łaskę wiary dla wrocławian. Nie zabraknie wspólnego śpiewu i dziesiątki Różańca; odmówione zostaną akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi i Apel Jasnogórski, chętni zostaną zaproszeni do wspólnej ewangelizacji.

– Podejmujemy ją co czwartek w okolicach Rynku – mówi Tomasz Malec ze wspólnoty Michael. – Rozmawiamy z napotkanymi ludźmi, próbując przekonać ich, że są ważni w oczach Boga, głosząc im kerygmat. W przyszłości chcemy rozszerzyć nasze działania poza Rynek – na Dworzec Główny, Pasaż Niepolda, galerie handlowe.

Na czwartkową ewangelizację uliczną wychodzą członkowie różnych wrocławskich wspólnot, m.in. Domowego Kościoła, wspólnoty Galilea, Michael czy Verbum.

Organizatorzy modlitwy, podkreślając swoją wdzięczność wobec Boga za dar wiary, chcą pomóc innym w jej przyjęciu. Przypominają Abrahama modlącego się za Sodomą, Daniela proszącego o miłosierdzie dla Jerozolimy czy słowa św. Augustyna: „Modlono się za Szawła i innych niewiernych, by uwierzyli. Nie mieli wiary, a oto ją otrzymali dzięki modlitwie wiernych”.

– Drugim naszym celem jest danie świadectwa wiary publiczną modlitwą. Nie wstydzimy się Boga – podkreślają. – Spotkajmy się więc w Jego imię, w Jego święte imię, aby zechciał otworzyć serca mieszkańców Wrocławia na łaskę wiary. „O cokolwiek prosić Mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię” (J 14,13).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama