Nowy numer 25/2018 Archiwum

Maturzyści czekają na twoją pomoc!

Akcja jest prosta. Za pośrednictwem specjalnego formularza zgłosić się mogą podchodzący w tym roku do egzaminu dojrzałości oraz ci, którzy chcą ofiarować za nich swoją modlitwę. Każdy maturzysta "otrzyma" konkretną osobę wspierającą.

- Wiemy doskonale, że troszcząc się o pełny rozwój człowieka, należy zadbać o jego rozum i ducha - mówi Arkadiusz Cichosz, rzecznik prasowy PWT. To właśnie na wydziale powstał pomysł, by pomóc modlitewnie tym, którzy w najbliższych tygodniach będą narażeni w sposób szczególny na stres egzaminacyjny. - Każdy z nas to zna ze swojego własnego doświadczenia. Jestem przekonany, że nasze działania mogą dodać skrzydeł - przekonuje z uśmiechem.

A. Cichosz podkreśla, że propozycja jest z tych, które można byłoby skwitować cytatem ze św. Ignacego Loyoli: "Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, a pracuj tak, jakby wszystko zależało od ciebie". - Wiara i nauka muszą iść w parze, dlatego proponujemy realizację kilku punktów, aby dobrze duchowo przygotować się do matury - zaznacza.

Na PWT powstała specjalna broszura, która w najbliższych tygodniach będzie rozprowadzana przez katechetów oraz podczas Archidiecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów na Jasną Górę (10 marca). Jest w niej m.in. modlitwa zawierzenia matur za przyczyną NMP Stolicy Mądrości, ale również wskazówki jak uzyskać pokój serca, który jest warunkiem jasności umysłu oraz siedem kroków do pojednania się z Bogiem i ludźmi.

- Pewną nowością, którą chcemy zaproponować jest Modlitewne Wsparcie Maturzysty. To projekt, który kierujemy do każdego indywidualnie. Jeśli maturzysta pragnie wsparcia modlitewnego innej osoby, może się do nas zgłosić, a my postaramy się znaleźć dla niego partnera - wyjaśnia rzecznik prasowy PWT. Przekonuje, że wielu łatwiej jest modlić się w intencji konkretnej osoby, wiedząc na przykład z jakich przedmiotów będzie zdawała egzaminy.

Finałowym akcentem akcji będzie Msza św., która zostanie odprawiona w intencji maturzystów w przeddzień pierwszego egzaminu, 3 maja o 18.30 w kościele uniwersyteckim. Duchowe wsparcie tego dnia się jednak nie skończy i potrwa aż do ostatniego dnia maturalnych zmagań.

Formularz zgłoszeniowy do akcji Modlitewne Wsparcie Maturzysty znajduje się na stronie Papieskiego Wydziału Teologicznego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma