Nowy numer 48/2022 Archiwum

Rusz się po przygodę!

Kolejna męska przygoda przed męską młodzieżą gimnazjalną. Możecie przeżyć super weekend w Henrykowie!

"Plecak, buty, różaniec i mnóstwo chęci. Tyle potrzeba gadżetów, by przeżyć wielką przygodę w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Henrykowie. Alumni I roku specjalnie dla męskiej części gimnazjalistów organizują rekolekcje by pomóc im odnaleźć Boga oraz spędzić przyjemnie czas" - piszą na swojej stronie klerycy z Henrykowa. Propozycja jest skierowana do chłopców, chcących przeżyć duchową przygodę, ale również spragnionych wspaniałej zabawy. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 24-26 lutego.

"Te trzy dni skupienia mogą stać się okazją do wyciszenia i otwarcia na Pana Boga. Mamy nadzieję, że ten czas może przyczynić się do wstępnego rozeznania drogi życiowej młodych ludzi" - czytamy w zaproszeniu.

Hasłem, które będzie towarzyszyć młodzieży są słowa nawiązujące do słów papieża Franciszka wypowiedzianych w ubiegłym roku w czasie Światowych Dni Młodzieży: "Get rid out of the couch! - Pozbądź się kanapy... zamień kanapę na parę butów... i przeżyj męską przygodę w tajemniczym Klasztorze Księgi Henrykowskiej!".

Organizatorzy zaznaczają, że w programie rekolekcji znajdzie się czas na modlitwę oraz wspólną zabawę (gra terenowa, zajęcia sportowe, zwiedzanie klasztoru). Wśród atrakcji będzie koncert i spotkanie z ks. Jakubem Bartczakiem, a także konferencja rapującego kleryka - Adama Bilskiego. Zaplanowano również pokaz... sztuczek karcianych w wykonaniu kleryka Marcina, a także pokaz baniek mydlanych diakona Teodora oraz wiele innych atrakcji.

Wszelkie informacje: program, formularze zgłoszeniowe i druk zgody rodziców znajdują się na stronie internetowej "Annus Propedeuticus". Informacje można uzyskać też pisząc maila na adres: henrykow.rekolekcje@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy