Nowy numer 43/2020 Archiwum

Z pączkiem lwowsko-wrocławskim

W tłusty czwartek na wrocławskim Nadodrzu skosztujesz tradycyjne smakołyki - smażone zgodnie z przedwojenną recepturą pączki. Dochód z akcji zostanie przekazany Stowarzyszeniu "Misja Dworcowa".

Akcja Specjały Nadodrza – przygotowywana po raz piąty przez Infopunkt Nadodrze razem z nadodrzańskimi seniorami – ma na celu „działanie międzypokoleniowe na rzecz odtwarzania smaków dawnego Wrocławia”. – We współpracy ze znanym historykiem wrocławskim Grzegorzem Soblem przygotowaliśmy recepturę pączka wrocławskiego, który rządził w Tłuste Czwartki na stołach smakoszy przedwojennego Wrocławia i Lwowa – wyjaśniają organizatorzy.

Pączki z nadzieniem śliwkowo-cynamonowym miały swoją premierę w tłusty czwartek w 2013 roku. Wtedy limitowaną wersję specjału przygotowywały seniorki, a pączki sprzedawane w nadodrzańskich kawiarniach sprzedały się w przeciągu 15 minut od ich dostarczenia. W związku z tak wielkim zainteresowaniem organizatorzy już po raz czwarty do przygotowania pączków zaprosili zaprzyjaźnioną piekarnię Państwa Krajewskich – mającą status „Złota Nadodrza” – oraz cukiernię Muffinka.

Specjały będzie można nabyć w kilkunastu lokalach na Nadodrzu oraz kilku poza nim. Zwieńczeniem tłustego czwartku będzie kawiarenka społeczna w Infopunkcie Nadodrze przy ul. Łokietka 5, gdzie od 17.00 będzie można kupić pączki przygotowane przez seniorki i mieszkańców Nadodrza. Akcja smażenia pączków odbędzie się w Nadodrzańskim Centrum Wsparcia przy ul. Ludwika Rydygiera 43a.

Dochód z akcji zostanie przekazany Stowarzyszeniu „Misja Dworcowa” im. ks. Jana Schneidera – założyciela Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Stowarzyszenie prowadzi na Nadodrzu Ośrodek Interwencji Kryzysowej przeznaczony dla młodych kobiet i dziewcząt znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama