Nowy numer 43/2020 Archiwum

Msza św. dla singli

Wrocławska wspólnota "Płomień Pański" zaprasza osoby szukające swojej życiowej drogi do wspólnej modlitwy. Najbliższa okazja w sobotę 25 lutego.

Tego dnia o 18.00 w kościele uniwersyteckim we Wrocławiu (pl. Uniwersytecki 1) zostanie odprawiona Msza św. w intencji ludzi rozeznających swoje powołanie. Następnie planowane jest wspólne wyjście na bilard (rezerwacja o 19.30, koszt – ok. 10 zł od osoby).

– Od dawna już nosiliśmy w sercu pragnienie, by zaprosić takie osoby do wspólnej modlitwy – mówi Barbara Sobecka ze wspólnoty „Płomień Pański”, działającej przy parafii pw. Świętej Rodziny we Wrocławiu. Dodaje, że niektórym „singlom” jest bardzo trudno odnaleźć się w sytuacji i posuwają się do działań wręcz destrukcyjnych. – Chcielibyśmy stworzyć okazję, by ludzie z różnych wspólnot, różnych parafii, środowisk, mieli okazję się spotkać, poznać. Być może – jeśli to w Bożych planach – zapadną decyzje o wejściu na drogę prowadzącą do małżeństwa. Nie chodzi jednak o to, by obsesyjnie szukać swojej „drugiej połówki”, ale właśnie rozeznać swoje powołanie. Może to być małżeństwo, kapłaństwo czy życie konsekrowane, ale także życie w pojedynkę „w świecie” – odczytywane jako wpisane w Boży plan.

Obecne spotkanie jest już czwarte z kolei. – Organizujemy je raz w miesiącu, zawsze w sobotę, w kolejnych parafiach Wrocławia, by dać szansę spotkania ludziom z różnych środowisk. Istnieje grupa osób, która uczestniczy we wszystkich modlitwach, inni zmieniają się – wyjaśnia Basia. – Po Eucharystii zawsze gdzieś razem się wybieramy. Po pierwszej Mszy św., w parafii pw. Świętej Rodziny, mieliśmy spotkanie integracyjne połączone z różnymi grami, zabawami, karaoke. Za drugim razem poszliśmy razem na pizzę do rynku, za trzecim – do klubu. Było nas tam chyba 60 osób. Zdominowaliśmy lokal!

Barbara dodaje, że organizatorzy dbają o to, by nikt, kto przyjdzie, nie czuł się osamotniony, pozostawiony sam sobie. Jeśli jednak nie chce nawiązać bliższego kontaktu, nie jest do niczego „przymuszany”. Na pewno każdy jest ogarnięty gorącą modlitwą.

Informacje o kolejnych spotkaniach zamieszczane są na stronie www.plomienpanski.pl a także www.wroclaw.odnowa.org.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama