Nowy numer 42/2020 Archiwum

Studenci (i nie tylko) dla życia

Koncert charytatywny przygotowany przez samorząd studencki Papieskiego Wydziału Teologicznego to wsparcie dla Fundacji "Evangelium Vitae" i Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska.

Tematem wydarzenia jest życie. - Uważam, że warto, by studenci jedynej katolickiej uczelni we Wrocławiu jasno się określili i stanęli przeciw promocji cywilizacji śmierci - mówi Anna Kaśków z Samorządu Studenckiego PWT. Podkreśla, że zastanawiając się nad realizacją dzieła do głowy przyszły jej dwie organizacje, które współpracują ze sobą i realizują wiele inicjatyw prolife, m.in. hospicjum perinatalne.

Podczas koncertu wystąpią zespoły „Eo Nomine” z Warszawy i „Spotkanie” z Wrocławia, a także chór „Basilica Cantans” oraz młodzież związana z CODA „Maciejówka” i studenci PWT. - Między występami przeprowadzona zostanie licytacja, na którą udało nam się zebrać atrakcyjne fanty - zaznacza A. Kaśków. Wśród nich są m.in. piłka z autografem Roberta Lewandowskiego, koszulka z autografem Arka Milika, rakieta tenisowa ks. dr. hab. Roberta Zapotocznego, którą rozegrał mistrzostwa świata księży. Oprócz tego będzie licytowane Pismo Święte ze skierowanej do polskich biskupów limitowanej edycji wydanej z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski, srebrny medal papieski z okazji I rocznicy pontyfikatu Franciszka oraz obrazy.

- Oprócz licytacji przewidzieliśmy stoisko, na którym będzie można kupić książki, ręcznie wykonaną biżuterię, ceramiczne krzyżyki oraz wiele innych rzeczy - dodaje. Podkreśla, że na wydarzenie jest wstęp wolny i może skorzystać z niego każdy. Pieniądze będą zbierane również do puszek. Koncert odbędzie się 25 lutego o godz. 17 w auli wydziału na pl. Katedralnym 1.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama