Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wrocław: abp Bruno Forte obserwuje abp. Kupnego

Metropolita włoskiej archidiecezji Chieto-Vasto, przewodniczący Komisji Episkopatu Włoch ds. Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego oraz sekretarz specjalny niedawnego Synodu Biskupów o rodzinie abp Bruno Forte dołączył do grona obserwujących profil abp. Józefa Kupnego na Twitterze.

Urodzony w 1949 r. hierarcha to jeden z najwybitniejszych intelektualistów Kościoła. W 1981 r. otrzymał tytuł profesora zwyczajnego na Papieskim Wydziale Teologicznym w Neapolu. Kilkakrotnie sprawował funkcję dyrektora tego Wydziału, a także rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego Południowej Italii. Od 1978 r. należy do Międzynarodowej Komisji Teologicznej przy Stolicy Apostolskiej. Był także konsultorem Papieskiej Rady ds. Jedności Chrześcijan. W 2004 r. dostąpił zaszczytu wygłoszenia rekolekcji wielkopostnych dla papieża Jana Pawła II i przedstawicieli Kurii Rzymskiej. Imponująca bibliografia jego prac liczy ponad 500 pozycji. Za najważniejsze dzieło uznawana jest ośmiotomowa suma teologiczna pt. „Simbolica ecclesiale”. Jej poszczególne tomy zostały przetłumaczone kilka języków. Po polsku ukazała się część poświęcona mariologii.

Abp Józef Kupny założył swoje konto na Twitterze trzy lata temu - na początku Wielkiego Postu w 2014 r. Od tego czasu opublikował 1588 tweetów, które mają charakter refleksji nad słowem Bożym czytanym danego dnia podczas Mszy św. Aktualnie obserwuje je 3 662 osoby. - Ksiądz arcybiskup często wspomina, iż podczas wizytacji oraz różnego rodzaju spotkań w parafiach, podchodzą do niego ludzie, dziękując za tę formę głoszenia Dobrej Nowiny - mówi ks. Rafał Kowalski, rzecznik metropolity wrocławskiego. Dodaje przy tym, iż hierarcha otrzymuje także sporo maili od osób obserwujących jego konto na Twitterze. - Cieszymy się, że wiadomość o ewangelizacji w sieci, podejmowana przez arcybiskupa dotarła również do abp Bruno Forte - puentuje rzecznik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama