Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dzielimy się talentem (zobacz spot)

To już druga edycja wielkopostnej akcji wrocławskiej Caritas pn. "Talent Miłosierdzia".

Podczas konferencji prasowej inaugurującej zbiórkę spotkali się w sali senatu Papieskiego Wydziału Teologicznego przedstawiciele kilku wrocławskich uczelni. Wielki kanclerz PWT, abp Józef Kupny przypomniał, że w czasie Wielkiego Postu Kościół zachęca, by, w przygotowaniu do Świąt Wielkiej Nocy, posługiwać się środkami jakim są modlitwa, post i jałmużna - Ta nasza akcja  - "Talent Miłosierdzia" - wspaniale wpisuje się w ten okres 40-dniowego przygotowania do Wielkanocy. Tak jak w ubiegłym roku, tak i teraz pragnę bardzo serdecznie zachęcić wszystkich do włączenia się w tę akcję - mówił.

Zaznaczył, że na torbie, która jest dedykowana zbiórce jest ściąga z wypisanymi nazwami produktów o długim terminie przydatności do spożycia, które należy do niej włożyć. Zaznaczył, że możemy ją wypełnić sami, ale również z sąsiadami, znajomymi z pracy, ze szkoły, czy rodzinnie. - Ta akcja Caritas Archidiecezji Wrocławskiej we współpracy ze środowiskiem akademickim uczelni wrocławskich jest inicjatywą, poprzez którą dzielimy się i dajemy nasze serce wszystkim tym, którzy potrzebują -- rodzinom, chorym, samotnym. Z jednej strony chcemy, by święta Wielkanocne były dla tych osób radosnymi, a z drugiej strony uczymy się dawać, uczymy się dzielić sercem, uczymy się wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka - wyjaśniał.

Dzielimy się talentem (zobacz spot)   Ubiegłoroczna akcja przyniosła nadzwyczajne owoce. Zwykłe papierowe torby z nadrukowaną instrukcją użytkowania w błyskawicznym tempie zostały pobrane, a następnie wracały wypełnione żywnością i ponownie były zabierane, dzięki czemu wolontariusze i pracownicy Caritas mogli przygotować wiele tysięcy świątecznych paczek dla osób ubogich. Karol Białkowski /Foto Gość Dr hab. Andrzej Rokita, rektor wrocławskiej AWF zaznaczył, że rektorzy wrocławskich uczelni udzielili wsparcia akcji Caritas, bo chcą wspólnie budować odpowiedzialność społeczną, zwłaszcza młodego pokolenia. - Jest to pokolenie internetu, ale wierzę, że to pokolenie będzie się potrafiło wszystkim dzielić, co ma - mówił. Zaznaczył, że "Talent Miłosierdzia" będzie promowany na wszystkich uczelniach.

Ks. prof. Włodzimierz Wołyniec, rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego podkreślił, że akcja jest bardzo konkretnym sposobem realizacji przykazania miłości Boga i bliźniego. - Wokół nas możemy spotkać wielu ludzi wymagających pomocy na wiele sposobów. Ta inicjatywa jest nam potrzebna, byśmy otwierali nasze oczy i czynili nasze serca bardziej wrażliwymi - zaznaczył.

Po wypełnieniu torby artykułami spożywczymi dary można przekazać bezpośrednio, potrzebującej wsparcia rodzinie lub dostarczyć do jednego ze 115 Parafialnych Zespołów Caritas, do proboszcza, albo przynieść na ul. Katedralną 7, do głównej siedziby organizacji. We wszystkich tych miejscach, ale również na uczelniach, można pobrać torby. Przygotowano ich w sumie 6,5 tys.

Zobacz spot promujący akcję "Talent Miłosierdzia" z udziałem rektorów wrocławskich uczelni.

Talent miłosierdzia 2017
Caritas Wroclaw

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama