W Warsztatach uwielbienia w Oławie wzięło udział ponad 150 osób.
Janek Przepałkowski, lider uwielbienia wspólnoty "Dom chwały" w Łodzi, który w ramach projektu "Mocni w Duchu" Ośrodka Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi, przyjechał wraz z zespołem, by tłumaczyć uczestnikom dwudniowego spotkania sens uwielbienia i jego strukturę, zaznacza, że z uwielbieniem jest trochę jak z przedmiotami szkolnymi - można się nauczyć teorii, ale najważniejsze jest praktyczne jej zastosowanie poprzez uwolnienie swojego wewnętrznego potencjału. - Nasze konferencje mają podprowadzić słuchaczy do indywidualnego odkrycia potrzeby uwielbiania. My mamy tę umiejętność w sobie, bo każdy z nas ma Boga w sercu. Teoria jest jednak też potrzebna, by wiedzieć co się dzieje, kiedy i dlaczego. Tu chodzi o głębie - zaznacza.
Podobnie jak wielu innych charyzmatyków, zauważa, iż w Polsce coraz więcej ludzi potrzebuje tego typu modlitwy. - Powstaje wiele nowych wspólnot, na spotkaniach których centralnym punktem jest uwielbianie Chrystusa. Często dzieje się to jakby z niczego - nie przy jakimś dziele, ale z potrzeby ludzi. W posłudze Ośrodka odpowiadamy na bardzo różne potrzeby wspólnot i parafii nie tylko w Polsce. Każdy nasz wyjazd jest dostosowywany do konkretnej grupy odbiorców - dodaje.
Andrzej Cwynar, odpowiedzialny, wraz z małżonką Roksaną, za Rejon Domowego Kościoła (obejmujący: Oławę, Jelcz-Laskowice, Strzelin, Brzeg, Lewin Brzeski) oraz za Diecezjalną Diakonię Oaz Rekolekcyjnych Domowego Kościoła - gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie w Archidiecezji Wrocławskiej, a zarazem inicjator warsztatów podkreśla, że zainteresowanie nimi przerosło oczekiwania organizatorów. Już na kilka dni przed rozpoczęciem wydarzenia zamknięta była list uczestników i stworzono listę rezerwową. Ostatecznie w auli I Liceum Ogólnokształcącego zgromadziło się ponad 150 osób chcących pogłębić swoje relacje z Bogiem.
- Nie zamykamy się tylko na Oławę i tylko na członków wspólnot. Wychodzimy na zewnątrz. Bardzo byśmy chcieli pewnego pobudzenia. Liczymy na to, że to będzie iskra, która rozpali nas do działania, do tego byśmy robili oddolnie to, co możemy. Bóg nas wyposażył w zasoby i musimy je wykorzystać - zaznacza.
W inicjatywę zaangażowane były wspólnoty działające na terenie Oławy - OAZY, Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym "Skała" i Wspólnoty Przymierza Rodzin "Mamre" - a także parafia pw. śś. Ap. Piotra i Pawła. - Zdecydowaliśmy, że wspólne plany będziemy kreślić po spotkaniu podsumowującym. Osobiście mam pragnienie, by to dzieło kontynuować - dodaje. Podkreśla jednak ,że idea nie zakłada łączenia wspólnot, bo każda ma swoją formację, ale warsztaty pokazały, że można podejmować wspólne przedsięwzięcia.
Kontynuacją marcowego spotkania będą warsztaty modlitwy wstawienniczej, które także poprowadzą "Mocni w Duchu", a uczestnikami będą mogły być już tylko osoby, które na stale formują się w wspólnotach.