Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rok kobiet dla krwiodawstwa

Jedynie 30 proc. wszystkich Honorowych Dawców Krwi stanowią kobiety. We Wrocławiu chcą to zmienić.

Stąd pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu wyznaczyli sobie cel na rok 2017 - zwiększenie liczby pań zgłaszających się do oddawania krwi. Celem naszego Centrum na rok 2017 jest zwiększenie ilości Pań zgłaszających się do oddawania krwi.

Rok kobiet dla krwiodawstwa zainaugurowany został 7 marca podczas Kongresu Aktywnych Kobiet z powiatu wrocławskiego, a dziś, w Dniu Kobiet, każda Pani, która odda krew, otrzyma pluszową kropelkę krwi. Na następne miesiące przygotowano kolejne niespodzianki mające aktywizować kobiety donatorki.

Krew można oddawać codziennie w RCKiK przy ul. Czerwonego Krzyża, w oddziałach terenowych w Legnicy, Lubinie, Głogowie oraz na akcjach wyjazdowych.

Krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy, wypoczęty oraz po spożyciu lekkostrawnego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed donacją. Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama