Nowy numer 49/2020 Archiwum

Geny a wychowanie

Co bardziej determinuje zachowanie człowieka: geny czy wychowanie, biologia czy wpływ środowiska? Zapraszamy na spotkanie z psycholog Dorotą Roszak-Maćkowiak i prof. Stanisławem Cebratem.

Stowarzyszenie Rodzin Adopcyjnych adopcyjni.pl serdecznie zaprasza na spotkanie dla rodzin adopcyjnych i zastępczych, jak również wszystkich zainteresowanych.

12 marca w niedzielę w godz. 12-15 w Duszpasterstwie Akademickim Most przy pl. Grunwaldzkim 3 w sali „Stolarnia” odbędzie się spotkanie "Geny a wychowanie". Prelekcje wygłoszą: Dorota Roszak-Maćkowiak, psycholog z Ośrodka Adopcyjnego DOPS oraz prof. dr hab. Stanisław Cebrat, biolog i genetyk.

Zaproszeni goście postarają się odpowiedzieć na pytanie: co bardziej determinuje zachowanie człowieka: geny czy wychowanie, biologia czy wpływ środowiska?

Rodzic stając w sytuacji nieznośnego zachowania swojego dziecka może zadawać sobie pytanie: "Czy to ja popełniłem gdzieś błąd, czy dziecko już takie jest z charakteru".

Dość przewrotnie można pokusić się o stwierdzenie, że rodzice adopcyjni mogą niejako "zrzucić" swoje niepowodzenia wychowawcze właśnie na geny.

Ale czy zawsze i czy wszystkie porażki można skwitować takim stwierdzeniem? Na te i wiele innych pytań, z pomocą specjalistów genetyka i psychologa, poszukają odpowiedzi "adopcyjni.pl" podczas spotkania.

Po wykładzie będzie czas na pytania i dyskusję uczestników. Dla dzieci przewidziane są nieodpłatne zajęcia edukacyjne z udziałem psów (Meggie, Yukki) prowadzone przez dogoterapeutki Urszulę Młynarczyk i Barbarę Kiełbus. Dla wszystkich dzieci zaplanowana jest niedpłatna opieka wolontariuszy z DA Most.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama