Nowy numer 39/2022 Archiwum

O Naczelniku inaczej

Trwa konkurs na komiks na temat życia i działalności Tadeusza Kościuszki zorganizowany z okazji Roku Kościuszkowskiego przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu.

Zadaniem uczestników jest wykonanie projektu komiksu opowiadającego historię życia Tadeusza Kościuszki lub wybrany jego fragment. Praca ma być oryginalną, autorską interpretacją tematu, przedstawiać życie i działalność Kościuszki w sposób atrakcyjny dla współczesnego odbiorcy, upamiętniać i promować jego postać oraz przyczyniać się do odświeżenia jego wizerunku i wyeksponowania znaczących cech jego charakteru.

Na autora lub autorów zwycięskiej pracy czeka nagroda w wysokości 10 000 złotych. Komiks zostanie wydany i zaprezentowany po raz pierwszy 15 października 2017, w 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki.

Konkurs ma zasięg ogólnopolski a jego uczestnikiem może być każda pełnoletnia osoba fizyczna, która zaakceptuje Regulamin i prześle poprawne zgłoszenie konkursowe. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 30 marca. Prace zgłoszone do konkursu muszą zawierać:

minimalnie 4, a maksymalnie 6 pionowych plansz formatu A4 (210 x 297 mm) opowiadających spójną historię bohatera komiksu – Tadeusza Kościuszki (każda strona powinna posiadać co najmniej 3 klatki);

krótki (maksymalnie do kilku stron znormalizowanego tekstu) opis koncepcji na scenariusz całego komiksu, zakładającego minimalnie 48 stron A4 (równoważnych 24 obustronnie zadrukowanym kartkom).

Technika wykonania prac: rysunek, malarstwo, grafika komputerowa.

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrany zostanie jeden projekt do realizacji. Jego autor lub autorzy przygotują pełną wersję komiksu do 15 lipca 2017 r.

Zgłoszenia można dokonać przesyłając drogą pocztową lub dostarczając osobiście wydruk w jednym egzemplarzu wraz z wersją elektroniczną na adres:

Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Dział Reklamy i Marketingu, pl. Powstańców Warszawy 5, 50-153 Wrocław, z dopiskiem „Komiks Tadeusz Kościuszko”;

Pytania w sprawie konkursu można kierować do Działu Reklamy i Marketingu Muzeum Narodowego we Wrocławiu: malgorzata.kroplewska@mnwr.art.pl; marketing@mnwr.art.pl; tel. (71) 343 88 39.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy