Może jesteś tutaj, bo wszyscy jechali, bo katecheci prosili, bo tak wypada. Ale masz dzisiaj okazję, by zastanowić się, za co chcesz podziękować Bogu. Co otrzymałeś jako człowiek i czym możesz się dzielić?
Kapłani prowadzący na co dzień w Trzebnicy Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zachęcali maturzystów do zaglądania do Pisma Świętego.
- To nie jest tylko źródło informacji o życiu Jezusa, ale wielka księga odpowiedzi na najważniejsze pytania i wątpliwości człowieka - oświadczył ks. Anioł.
Zaznaczył, że Pan Bóg nie oczekuje do maturzystów postawy: „Padnij na kolana i mi dziękuj”. On pragnie, by w tej wdzięczności, którą okazujemy, zrodziło się szczęście. Żeby człowiek potrafił zaakceptować to, kim jest i co posiada. Bo wszystko jest łaską od Pana Boga.
Świadectwo działania Jezusa Chrystusa w życiu młodego człowieka przedstawiła pielgrzymom Agata Wołk z Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.
- Najważniejszy jest dla mnie fakt, że znalazłam w swoim życiu prawdziwą miłość. Tę nieskończoną, ponad ludzkie relacje. Miłość taka na pochodzi od Pana Boga. Jest nieskończona, darmowa. U mnie wszystko zaczęło się tak naprawdę od spowiedzi, a Wy macie tu okazję pojednać się z Panem Bogiem i zacząć z Nim żyć właśnie na 100 procent! - zachęcała studentka z Wrocławia.
Oświadczyła, że Pan Bóg nigdy nie męczy się przebaczaniem, czeka na nas nieustannie w sakramencie pokuty i pojednania. Ciągle nam przebacza, bo chce wylać na nas swoją wielką miłość.
- Życie z Nim jest naprawdę piękne - podsumowała Agata Wołk.
- Dzisiaj, kiedy znajdziesz chwile w tym szczególnym miejscu na Jasnej Górze, pomyśl, za co chciałbyś Panu Bogu podziękować. Pamiętaj, że wdzięczność rodzi radość. Każdy z nas przeżył wiele wspaniałych chwil, za które może podziękować Temu, który go tymi chwilami obdarował - podsumował ks. Łukasz Anioł.
Po prelekcji maturzyści mieli czas, by skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz zatrzymać się na modlitwie adoracyjnej. Następnie szkolne delegacje w kaplicy przed obrazem Matki Bożej Królowej Polski złożyły akty zawierzenia egzaminów maturalnych Bogu i Maryi. Wszyscy uczniowie odmówili modlitwę, w której oddali siebie na czas matur Panu Bogu, i prosili o światło Ducha Świętego.