Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rebecca Kiessling w Civitas Christiana

Prawnik i aktywistka pro life wygłosi we Wrocławiu 16 marca o 14.00 prelekcję "Prawo do życia - perspektywa kobiety poczętej z gwałtu".

Spotkanie odbędzie się we wrocławskiej siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana przy ul. Kuźniczej 11-13 (nie, jak pierwotnie planowano, na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego - gdzie organizatorom cofnięto zgodę na udostępnienie sali, powołując się na względy formalne). Organizatorem spotkania jest Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Prelegentka wygłosi wykład w języku angielskim; zapewnione będzie tłumaczenie na język polski.

Rebecca Kiessling urodziła się 22 lipca 1969 r. w Michigan. Jest prawnikiem zajmującym się prawem rodzinnym oraz aktywistką pro life. Jej działalność nakierowana jest przede wszystkim na zakończenie prawnej dopuszczalności dokonywania aborcji wobec nienarodzonych dzieci poczętych w wyniku gwałtu.

Wychowała się w żydowskiej rodzinie. W wieku 19 lat dowiedziała się od dopiero co poznanej biologicznej matki, że jest dzieckiem poczętym w wyniku gwałtu oraz że nie została zabita w okresie prenatalnym przede wszystkim ze względu na istniejący ówcześnie zakaz aborcji.

Po tym doświadczeniu R. Kiessling zaangażowała się w amerykański ruch pro life. Jest prezesem pozarządowej organizacji "Save the 1", skupiającej mówców i trenerów, mającej edukować społeczeństwo na rzecz konieczności pełnej ochrony życia nienarodzonego, bez jakichkolwiek wyjątków i kompromisów, a także ukazywać wartość każdego życia ludzkiego, bez względu na sposób, w jaki zostało poczęte. Członkowie "Save the 1" są zapraszani na konferencje i wykłady dotyczące aborcji.

Sama Rebecca ma bogate doświadczenie mówcy. Występowała wielokrotnie przed audytorium uniwersyteckim, zarówno w Michigan, jak i w innych stanach, a ponadto m.in. w Kanadzie, Australii oraz Europie – Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemczech. Wypowiadała się wielokrotnie dla amerykańskich mediów, m.in. CNN, CBN, CBS czy FOX2, a ponadto przed stanowymi organami ustawodawczymi. Jej wystąpienia dotyczą kwestii ochrony życia nienarodzonego, adopcji oraz związanych z nimi zagadnień filozoficznych, prawnych, społecznych.

Jest autorem eseju filozoficznego pt. "The Right of the Unborn Child Not to be Unjustly Killed – a philosophy of rights approach". Prowadzi warsztaty pt. "An Abortion-Minded Client’s Life-Giving Legal Options", bazujące na prawie stanowym Michigan. Jest członkiem rady doradczej Crossroads Pregnancy Center. Jako prawnik zajmowała się m.in. frozen embryo case oraz reprezentowała matki pozwane za niedokonanie aborcji.

Patronem medialnym spotkania jest GN.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama