Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Dowiedz się, kim jesteś

Od niedzieli rekolekcje w Duszpasterstwie Akademickim "Redemptor".

Trzeba poznać swoją prawdziwą istotę, żeby móc żyć w zgodzie z Bogiem, z ludźmi, a także z samym sobą. Tylko człowiek, który wie, kim tak naprawdę jest, będzie mógł stać się szczęśliwy.

Jak właściwie możemy dowiedzieć się, kim jesteśmy? Jan Paweł II mówił: "Człowieka (...) nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej: człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani jaka jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie”.

Problematyką tegorocznych rekolekcji wielkopostnych w DA "Redemptor" jest właśnie głębsze poznanie swojej istoty. Rozważania pt.: "Kim jestem dla siebie, kim jestem dla innych, kim jestem dla Boga?" poprowadzi redemptorysta o. Damian Simonicz. Rekolekcje odbędą się od 12 do 15 marca. We wtorek 14 marca studenci wezmą udział w adoracji Najświętszego Sakramentu, którą ubogacą śpiewy z Taizé, a chętni będą mieli okazję do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Program:

  • 12 marca - Msza św. o 20.00 z nauką rekolekcyjną,
  • 13 marca - Msza św. o 19.30 z nauką,
  • 14 marca - Msza św. o 19.30 z nauką i adoracja,
  • 15 marca - Msza św. o 19.30 z nauką.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL