GN 47/2020 Archiwum

Modlitwa niezwykle potrzebna

W tej chwili do projektu "Modlitewne Wsparcie Maturzystów" zgłosiło się już 80 osób. Sęk w tym, że brakuje tych, którzy objęli by swoją opiekę przygotowujących się do egzaminów. Na dziś dzień 27 osób pozostaje bez pary.

O akcji zainicjowanej przez Papieski Wydział Teologiczny informowaliśmy kilka tygodni temu. Szczyt promocyjny przypadł jednak na ostatni piątek, na Pielgrzymkę Maturzystów Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę. Niewykluczone więc, że w najbliższym czasie zgłosi się jeszcze więcej młodzieży przygotowującej się do egzaminu dojrzałości. Dobrze by było, aby nie zostali bez opieki.

- Wiemy doskonale, że troszcząc się o pełny rozwój człowieka, należy zadbać o jego rozum i ducha - mówi Arkadiusz Cichosz, rzecznik prasowy PWT. To właśnie na wydziale powstał pomysł, by pomóc modlitewnie tym, którzy w najbliższych tygodniach będą narażeni w sposób szczególny na stres egzaminacyjny. - Każdy z nas to zna ze swojego własnego doświadczenia. Jestem przekonany, że nasze działania mogą dodać skrzydeł - przekonuje z uśmiechem.

Na czym to wszystko polega? - Jeśli maturzysta pragnie wsparcia modlitewnego innej osoby, może się do nas zgłosić, a my postaramy się znaleźć dla niego partnera - wyjaśnia. Przekonuje, że wielu łatwiej jest modlić się w intencji konkretnej osoby, wiedząc na przykład z jakich przedmiotów będzie zdawała egzaminy.

Finałowym akcentem akcji będzie Msza św., która zostanie odprawiona w intencji maturzystów w przeddzień pierwszego egzaminu, 3 maja o 18.30 w kościele uniwersyteckim. Duchowe wsparcie tego dnia się jednak nie skończy i potrwa aż do ostatniego dnia maturalnych zmagań.

Formularz zgłoszeniowy do akcji "Modlitewne Wsparcie Maturzysty" znajduje się na stronie Papieskiego Wydziału Teologicznego. Po jego wypełnieniu każdy, kto uczestnik inicjatywy dostanie maila ze wskazówkami i proponowanymi modlitwami oraz z informacjami o tym za kogo się modli lub kto się za niego modli (w przypadku maturzystów).

Modlitwa niezwykle potrzebna   Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu przygotował również broszurę "Duchowe przygotowania do matury" zawierającą modlitwy i wskazówki duchowe dla przygotowujących się do egzaminu dojrzałości. Karol Białkowski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama