Nowy numer 21/2018 Archiwum

9 kilometrów pro life

Przyjaciele Dróg św. Jakuba zapraszają na pielgrzymkę z Brzegu do sanktuarium poświęconego apostołowi w Małujowicach.

Wydarzenie odbędzie się 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

– Chcemy, by była to forma modlitwy z możliwością podjęcia adopcji dziecka poczętego – mówi kapelan dolnośląskich Dróg św. Jakuba, ks. Tomasz Gospodaryk. Podkreśla, że pątnicy nie będą szli w dużej grupie. – Realizujemy ideę camino. Będziemy się przemieszczać pojedynczo lub w kilka osób.

Wyjście zaplanowano po krótkiej modlitwie pod pomnikiem św. Jana Pawła II przy kościele św. Mikołaja w Brzegu o 11.30. – Pociąg z Wrocławia wyjeżdża o 10.43. To wystarczy, by dotrzeć na miejsce zbiórki na czas – dodaje.

Po pokonaniu 9 km, które w tym wypadku symbolizują czas oczekiwania na dziecko, ok. 13.30 będzie możliwość zwiedzenia z przewodnikiem sanktuarium. O 14.00 rozpocznie się Eucharystia, a po niej, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, złożenie deklaracji adopcji dziecka poczętego. – Na zakończenie naszego spotkania zjemy wspólny posiłek, tak by bez problemu wrócić do Wrocławia – dodaje kapelan i zaznacza, że pielgrzymka nie jest propozycją tylko dla mieszkańców stolicy Dolnego Śląska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma