Nowy numer 22/2023 Archiwum

O. J. Bashobora we Wrocławiu

Majowa wizyta kapłana z Ugandy wpisana jest w świętowanie Złotego Jubileuszu Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej oraz 20. rocznicy Kongresu Eucharystycznego.

Całodniowe spotkanie z udziałem o. Johna Bashobory odbędzie się 28 maja w Hali Orbita we Wrocławiu (początek o 9.00). W programie Eucharystia, konferencje, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie, wspólne wielbienie Boga i gorąca prośba o nowe napełnienie Duchem Świętym. Oprawę muzyczną zapewni Leopold Twardowski z zespołem Wrocław Wielbi.

Wejściówki można kupić poprzez stronę nabierzcieducha.pl. Dostępne są także w niektórych parafiach oraz wspólnotach Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej Archidiecezji Wrocławskiej. Oprócz niej organizatorami spotkania są parafia pw. NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie oraz Fundacja Charyzmatykon – platforma inicjatyw chrześcijańskich. Honorowym patronatem objął wydarzenie abp Józef Kupny.

O. John Bashobora pochodzi z Ugandy. Urodził się w 1946 r.; święcenia kapłańskie przyjął w 1972 r. Doktoryzował się na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie przygotowując pracę o rozeznawaniu duchów w życiu ugandyjskich chrześcijan. W Wiecznym Mieście związał się z katolicką Odnową Charyzmatyczną. Z czasem został jej koordynatorem w archidiecezji Mbarara. Zaangażował się również w opiekę nad sierotami ugandyjskimi, organizując szkoły i sierocińce. Na całym świecie prowadzi rekolekcje i charyzmatyczne spotkania modlitewne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast