Nowy numer 48/2020 Archiwum

Koncert Mietka Szcześniaka w Miliczu

Już za tydzień w Miliczu w parafii pw. św. Andrzeja Boboli wystąpi Mietek Szcześniak. Wstęp wolny, ale jest okazja, by wesprzeć chore dzieci.

To wielkie wydarzenie kulturalne, społeczne, ale także religijne. Wieczór 23 marca rozpocznie Msza św. o godzinie 18. Koncert rozpocznie się o 19.00. Wydarzenie ma drugie, bardzo szczytne dno.

Poza tym, że długo czekano w Miliczu na wybitnego polskiego wokalistę, to wydarzenie kulturalne pomaga zebrać pieniądze na rehabilitację i wczesną diagnostykę wykrywania niepełnosprawności u małych dzieci.

- Nasza działalność to misja. W niewielkim mieście, niewielkim powiecie udało się przez prawie 25 lat stworzy ośrodek, który pomaga osobom niepełnosprawnym praktycznie od urodzenia do śmierci - mówi Alicja Szatkowska, prezes Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.

Podkreśla, że choć jako organizacja pozarządowa boryka się z wieloma przeciwnościami, mimo wszystko stało się bardzo skutecznym centrum diagnostyki i rehabilitacji w całym regionie.

- Na wiele elementów brakuje pieniędzy, ale nasza chęć niesienia pomocy sprawia, że organizujemy takie wydarzenia, jak ten wspaniały koncert, by zebrać potrzebne fundusze. Chcemy dać szansę dzieciom i ich rodzicom na normalne, piękne życie - dodaje prezes A. Szatkowska.

I zachęca do złożenia cegiełek w czasie koncertu. Rzadko bowiem zdarza się, żeby takie wydarzenia kulturalne były bezpłatne.

- Udało nam się już zrobić wiele wspaniałych dzieł. Nie koncentrujemy się tylko na terapii gabinetowej czy grupowej. Dla nas terapią jest również przygotowywanie do życia w społeczeństwie. Ludzie z niepełnosprawnościami są w gruncie rzeczy tacy sami jak my i mają prawo czerpać z życia tak jak my - przekonuje prezes MSPDiON. Pierwsza zasada stowarzyszenia brzmi: „Nigdy nikogo nie krzywdzić”.

- Poprzez ten koncert chcemy zrobić jeszcze więcej, chcemy realnie pomóc. Liczę na państwa hojność - podsumowuje Alicja Szatkowska.

W trakcie koncertu będzie prowadzona zbiórka publiczna. Patronat nad wydarzeniem objął „Gość Niedzielny”.

Czym zajmuje się Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych? Wielospecjalistyczną, kompleksową, ciągłą opieką, edukacją oraz rehabilitacją, wspierając osoby z niepełnosprawnością od momentu ich narodzin do późnej starości.

Stowarzyszenie działa na rzecz wyrównania szans osób z niepełnosprawnością, tworzy warunki do przestrzegania ich praw, prowadzi ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym oraz wspiera rodziny w radzeniu sobie z problemem niepełnosprawności.

Stowarzyszenie dysponuje nowoczesną infrastrukturą lokalowo-transportową i zatrudnia sztab specjalistów, którzy stosują nowatorskie i zróżnicowane metody pracy.

Koncert Mietka Szcześniaka w Miliczu   Zajęcia z muzykoterapii prowadzone w Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym. Archiwum MSPDiON

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama