Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wielkopostne dni skupienia "Maciejówki"

Duszpasterstwo Akademickie zaprosiło studentów do Ligoty Polskiej k/ Oleśnicy. Tematem rozważań był pokój serca.

Weekendowe rekolekcje (17-19 marca) poprowadził ks. Bartłomiej Kot. Od piątkowej kolacji do niedzielnego śniadania studentom towarzyszyły: modlitwa, wspólny śpiew, cisza oraz wspólnota.

W piątek po wieczornej Eucharystii przy kanonach Taizé studenci adorowali Krzyż.  Był to najlepszy czas na oddanie Jezusowi wszystkiego co zaburza nasz spokój: problemów, rozterek, zmartwień czy kompleksów. Bardzo ważnym elementem dni skupienia była cisza, która miała pozwolić na bycie sam na sam ze sobą i Bogiem.

Sobotę rozpoczęła poranna Msza Św., a po wspólnym śniadaniu i próbie śpiewu odbyła się konferencja ks. Bartłomieja Kota, na której został poruszony temat pokoju serca. - Jeśli chcesz w prawdzie spotkać się z drugim człowiekiem to musisz doprowadzić swoje serce do porządku, ponieważ to stan serca wpływa na kształt świata wokół mnie - mówił duszpasterz. Po zakończeniu nauki każdy w ciszy zastanawiał się nad tym co było dla niego najważniejsze od przyjazdu do Ligoty, co dla każdego z nas znaczy, że stan serca wpływa na stan świata wokół nas oraz jakie słowa przemówiły do naszych serc najmocniej. Po południu w małych grupkach można było podzielić się swoimi przeżyciami i przemyśleniami z innymi uczestnikami rekolekcji. Sobotę zakończyła wspólna wieczorna modlitwa w kaplicy.

W niedzielę rano o 8.00 wszyscy uczestnicy dni skupienia wspólnie modlili się jutrznią, a po śniadaniu nadszedł czas powrotu do Wrocławia oraz niedzielnej, wieczornej Eucharystii w "Maciejówce", która zakończyła dni skupienia. Czas spędzony w Ligocie pomógł studentom wejść jeszcze głębiej w trwający Wielki Post, wyciszyć się, modlić, oraz przede wszystkim pobyć sam na sam z Bogiem i oddać mu swoje serce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama