Nowy numer 48/2020 Archiwum

Mietek Szcześniak zaśpiewa dla dzieci

W czwartek o godzinie 19 w milickiej parafii pw. św. Andrzeja Boboli charytatywnie wystąpi Mietek Szcześniak. Dochód z cegiełek zostanie przeznaczony na wsparcie wczesnej interwencji u małych dzieci. Co to takiego?

W praktyce taka interwencja odnosi się do wszelkich form pomocy ukierunkowanych na dziecko i jego rodzinę. Wczesne wykrycie nieprawidłowości zwiększa szanse na wyleczenie.

Nie czekaj, aż twoje dziecko będzie starsze. Już teraz w Miliczu mogą mu pomóc. Wczesna interwencja to zorganizowany system wielospecjalistycznej opieki nad małymi dziećmi wykazującymi poważne zaburzenia rozwoju lub zagrożone niepełnosprawnością.

W Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych od wielu lat sprawnie funkcjonuje Ośrodek Wczesnej Interwencji. Dokonuje się tam wieloprofilowej wnikliwej diagnozy dziecka. Po niej powstaje kompleksowy Indywidualny Plan Działań i skierowanie na terapie m.in. logopedyczną, ruchem, muzykoterapię, hipoterapię czy dogoterapię.

W ośrodku prowadzona jest także grupa „Rodzic z dzieckiem”, w której to rodzic przy wsparciu pedagoga i psychologa staje się mocniejszy i otrzymuje podstawową wiedzę i wskazówki na temat opieki nad swoją pociechą. MSPDiON zapewnia personel specjalistyczny z zakresu pediatrii, neurologii, ortopedii, logopedii, rehabilitacji, psychologii i pedagogii.

Jeśli Twoje dziecko jest np. wcześniakiem, ma niską wagę urodzeniową, asymetrię ciała, wady rozwojowe, kolki jelitowe, często płacze, urodziło się w ciąży patologicznej, otrzymało niską punktację w skali Apgar itd. możesz zgłosić się do MSPDiON.

Prowadzenie Ośrodka jest bardzo kosztowne. Specjalistyczna pomoc wymaga dużych nakładów finansowych, dlatego dzięki koncertowi Mietka Szcześniaka można realnie pomóc wspierając MSPDiON.

Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na powyższe terapie, dzięki którym dziecko otrzyma wczesną pomoc, która daje wielką szansę na  jego całkowity rozwój.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama