Nowy numer 48/2020 Archiwum

Chór, scena a może parlament?

Możesz zaśpiewać w chórze, pokazać swój ewangelizacyjny talent na scenie lub dyskutować o Kościele podczas Parlamentu Młodych. To wszystko już 9 kwietnia.

Po raz drugi młodzież z całej archidiecezji na zaproszenie abp. Józefa Kupnego będzie wspólnie świętować Niedzielę Palmową na Ostrowie Tumskim. To nie tylko święto dla młodych, ale organizowane przez młodych. Sami uczestnicy mają możliwość, by czynnie włączyć się w całodniowe wydarzenie poprzez kilka inicjatyw.

Wszystko rozpocznie się 9 kwietnia o godzinie 14 na pl. św. Marcina inscenizacją wjazdu Jezusa na osiołku do Jerozolimy. Procesja z palmami i Płaszczami Miłosierdzia przejdzie do katedry.

Organizatorzy proszą, by Płaszcze Miłosierdzia przyszykowała każda przybyła grupa lub wspólnota. Na tkaninach należy wypisać uczynki miłosierdzia podjęte w Wielkim Poście oraz rzeczy, za które młodzi chcą podziękować Bogu od zeszłorocznej Niedzieli Palmowej. O godz. 15 pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego zostanie odprawiona Msza św.

Pierwsza propozycja dla młodzieży to warsztaty chóru młodzieżowego od 7 do 9 kwietnia pod hasłem: „Hosanna”. Zgłoszenia przyjmowane są do końca marca pod adresem mailowym: 2m.choir@gmail.com. Udział jest bezpłatny, a w mailu oprócz swoich danych podajemy także głos, w jakim śpiewamy. Warsztaty poprowadzą dyrygentki Sara Pradella i Diana Pradella. Finałowym występem chóru będzie śpiew podczas niedzielnej Eucharystii w katedrze.

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży oraz ks. Jakub Bartczak zapraszają także do pokazania swoich talentów ewangelizacyjnych na scenie podczas Niedzieli Młodych. Umiesz przedstawić wiarę w Chrystusa w oryginalny sposób? Wyślij filmik ze swoim występem na e-mail: zapisynm@gmail.com do końca marca. Komisja wybierze pięć najciekawszych talentów, które zaprezentują się na scenie podczas programu „Młodzi Młodym” o 16.15.

Kolejny interesującym punktem Niedzieli Palmowej na Ostrowie będzie Parlament Młodych pod hasłem: „Gotowi na zmianę!”. Maksymalnie dwoje reprezentantów z każdej grupy/wspólnoty, która pojawi się na Ostrowie, usiądzie o 16:15 w Centrum Duszpasterskim do dyskusji nad listem papieża Franciszka do młodych z 13 stycznia. Chętnych można zgłaszać pod adres: mlodziez@archidiecezja.wroc.pl lub bezpośrednio w niedzielę przy rejestracji. 

Aby zgłosić grupę, należy wypełnić formularz rejestracji TUTAJ.

PROGRAM NIEDZIELI MŁODYCH: 

  • 14:00 - pl. św. Marcina - procesja z palmami, "Płaszczami Miłosierdzia" do katedry, inscenizacja wjazdu Jezusa do Jerozolimy na osiołku,
  • 15:00 - katedra - msza święta pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Kupnego,
  • 16:15 - scena - Młodzi Młodym, kiermasz wspólnot, Parlament Młodych, Strefa Miłosierdzia,
  • 17:30 - modlitwa uwielbienia,
  • 18:00 - błogosławieństwo z rozesłaniem.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama