Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przyjdź, Pan na ciebie czeka

Do 18.30 w sobotę w katedrze wrocławskiej. Nie zwlekaj.

Mszą św. w katedrze w piątek 24 marca o 18.30 rozpoczęła się modlitwa „24 godziny dla Pana”. Inicjatywa podjęta została w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, wzywającego do intensywnej modlitwy przed IV niedzielą Wielkiego Postu.

Podczas wieczornej Eucharystii chętni złożyli przed ołtarzem uroczyste osobiste przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego.

W homilii ks. prof. Włodzimierz Wołyniec podkreślał, że każde dziecko jest wyraźnym znakiem od samego Boga. - Świat wypełniony jest znakami od Pana, tylko my nie zawsze je dostrzegamy. Zajmujemy się sobą, za bardzo się śpieszymy, ciągle patrzymy na zegarek i nie zauważamy tych znaków, które Pan nam daje - mówił rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego.

Zaznaczył, że każda osoba może być wspaniałym znakiem od Pana. - A może nie potrafimy właściwie odczytać znaków, które pokazują nam rzeczywistość nadprzyrodzoną? Każdy z nas ma z tym trudności, więc może dlatego wielu nie odnajduje sensu życia? - analizował ks. prof. Włodzimierz Wołyniec.

Dodał, że jako wierni często nie zauważamy także znaków liturgii, tych sakramentalnych, nie potrafimy odkryć głębi ich znaczenia. - Jednym z tych znaków wyjątkowych, niezwykłych, jest dziecko. Każde życie w łonie matki to znak od Pana, tylko może nie potrafimy odczytać go do końca. Dziecko staje się znakiem stwórczej mocy Bożej i Bożego błogosławieństwa - zaznaczył rektor PWT.

Przypomniał słowa Jezusa z Ewangelii: „Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.”

Po piątkowej Mszy św., od 19.30 do 21.00, uczestnicy czuwania modlili się z duszpasterzami, animatorami i liderami wspólnot w intencji wrocławskiej archidiecezji w duchu pokuty, medytując nad słowami z Księgi Joela.

Poszczególne wspólnoty będą prowadzić czuwanie do 6.15. Przy ołtarzu stoi także koszyk z fragmentami Pisma Świętego, z którego każdy może wyciągnąć słowo Boże dla siebie.

Od 6.30 w sobotę do ok. 9.30 można uczestniczyć w katedrze w kolejnych Mszach św. Dalszy ciąg czuwania od ok. 9.30 do 18.15. O 18.30 rozpocznie się Eucharystia zakończenia inicjatywy „24 godziny dla Pana”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama