Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Życie jako twórczość

Rekolekcje Wielkopostne w Duszpasterstwie Akademickim "Dominik", poświęcone twórczemu życiu chrześcijanina, poprowadzi bp Michał Janocha.

Jak przeżyć swoje życie w sposób twórczy? Dlaczego chrześcijanie w sposób szczególny powołani są do tworzenia? Co może być dla nas motywacją do uczestniczenia w dziele tworzenia? Na te pytania mają odpowiedzieć rekolekcje, które rozpoczną się w niedzielę, 2 kwietnia, w Duszpasterstwie Akademickim "Dominik".

Zaproszenie do wygłoszenia rekolekcji przyjął bp Michał Janocha z Warszawy. Z wykształcenia jest on historykiem sztuki, zajmującym się przede wszystkim sztuką bizantyńską i teologią ikony, a także związkami między chrześcijaństwem wschodnim i zachodnim. Przez wiele lat pracował jako wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od 2015 roku jest biskupem pomocniczym archidiecezji warszawskiej. W ramach Konferencji Episkopatu Polski przewodniczy Radzie do spraw Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego.

Rekolekcje rozpoczną się w niedzielę, 2 kwietnia, od Mszy Świętej o godz. 20 w kościele św. Wojciecha (pl. Dominikański). Przez kolejne dni, od poniedziałku do środy, wysłuchać będzie można konferencji wygłaszanych bezpośrednio po Eucharystii o godz. 19. W środę, po ostatniej nauce, odbędzie się tradycyjna kolacja z rekolekcjonistą.

Życie jako twórczość  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL