Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

"Jesteś dzieckiem Boga bez względu na to, co dzieje się w Twoim życiu"

Tak zwraca się młodych abp Józef Kupny w specjalnym liście z okazji zbliżającej się Niedzieli Młodych na Ostrowie Tumskim.

"Zdaję sobie sprawę, że we współczesnym świecie pisanie listów jest raczej rzadko praktykowane. Nie dysponuję jednak adresami mailowymi każdego i każdej z was. Nie mam także możliwości wszystkim wysłać wiadomości sms. Stąd wybieram ten właśnie drogę, by dotrzeć do Was ze swoim słowem" - rozpoczyna swoją pisaną wiadomość pasterz Kościoła wrocławskiego.

W liście abp Józef zaprasza osobiście każdego na kolejny Światowy Dzień Młodzieży, który będziemy przeżywać we Wrocławiu w Niedzielę Palmową.

"Za papieżem Franciszkiem chcę, abyście tego dnia byli w centrum uwagi, ponieważ zależy mi na Was" - stwierdza hierarcha.

Przypominam w swojej wypowiedzi fragment Ewangelii o spotkaniu Pana Jezusa z celnikiem Zacheuszem, który odczytano go na zakończenie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w ubiegłym roku. Jak tłumaczy arcybiskup, można odnieść wrażenie, że w tej historii to Zacheusz szuka Jezusa. To on wybiega z domu, słysząc, że Chrystus przechodzi przez miasto. On w końcu wspina się na drzewo, żeby Go zobaczyć. On zaprasza Syna Bożego do swojego domu.

"Tymczasem kiedy doczytamy tę Ewangelię do końca zobaczymy, że było odwrotnie - to Jezus szukał Zacheusza. Powiedział wszystkim, że "przyszedł szukać i ocalić to, co zginęło". Wiecie dlaczego go chciał znaleźć? Sam Pan to tłumaczy, mówiąc, że celnik był "dzieckiem Abrahama". Nazwać kogoś w tamtych czasach "dzieckiem Abrahama", to powiedzieć mu, że jest dzieckiem Boga." - wyjaśnia młodym metropolita wrocławski.

Jak dodaje, nie było ważne, co Zacheusz zrobił, jak daleko odszedł. Dla Jezusa liczyło się bowiem, że był dzieckiem Boga i kiedy ten biedny celnik to odkrył, kiedy zobaczył, kogo widzi w nim Chrystus, jego życie przewróciło się do góry nogami. Nic już nie było takie jak dawniej.

"Chcę Ci powiedzieć, że jesteś dzieckiem Boga. Bez względu na to, co dziś dzieje się w Twoim życiu - Jezus widzi w Tobie to dziecko, nawet jeśli sam o tym zapomniałeś... Jesteś dzieckiem Boga i Chrystus szuka Cię. Pan chce się z Tobą spotkać." - oświadcza abp Józef Kupny.

Jak pisze, jest przekonany, że w czasie Niedzieli Młodych na Ostrowie Tumskim, 9 kwietnia od godziny 14, dnia modlitwy, Bóg będzie przechodził wśród uczestników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama