Nowy numer 48/2020 Archiwum

Drodzy Młodzi!

Zdaję sobie sprawę, że we współczesnym świecie pisanie listów jest raczej rzadko praktykowane. Nie dysponuję jednak adresami mailowymi każdego i każdej z Was. Nie mam także możliwości wszystkim wysłać wiadomości SMS.

Stąd wybieram tę właśnie drogę, by dotrzeć do Was ze swoim słowem. Pragnę osobiście każdego zaprosić na kolejny Światowy Dzień Młodzieży. Przeżywać go będziemy we Wrocławiu w Niedzielę Palmową. Za papieżem Franciszkiem chcę, abyście tego dnia byli w centrum uwagi, ponieważ zależy mi na Was.

Myśląc o naszym spotkaniu, przypominam sobie fragment Ewangelii o spotkaniu Pana Jezusa z celnikiem Zacheuszem. Jeśli dobrze pamiętacie, odczytano go na zakończenie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w ubiegłym roku. Przeczytajcie go raz jeszcze z Waszymi katechetami... Można bowiem odnieść wrażenie, że to Zacheusz szuka Jezusa. To on wybiega z domu, słysząc, że Chrystus przechodzi przez miasto. On w końcu wspina się na drzewo, żeby Go zobaczyć. On zaprasza Syna Bożego do swojego domu. Tymczasem kiedy doczytamy tę Ewangelię do końca, zobaczymy, że było odwrotnie – to Jezus szukał Zacheusza. Powiedział wszystkim, że „przyszedł szukać i ocalić to, co zginęło”. Wiecie, dlaczego chciał go znaleźć? Sam Pan to tłumaczy, mówiąc, że celnik był „dzieckiem Abrahama”. Nazwać kogoś w tamtych czasach „dzieckiem Abrahama”, to powiedzieć mu, że jest dzieckiem Boga. Rozumiecie? Nie to było ważne, co Zacheusz zrobił. Jak daleko odszedł. Dla Jezusa liczyło się, że był dzieckiem Boga i kiedy ten biedny celnik to odkrył, kiedy zobaczył, kogo widzi w nim Chrystus, jego życie przewróciło się do góry nogami. Nic już nie było takie jak dawniej. Chcę Ci powiedzieć, że jesteś dzieckiem Boga. Bez względu na to, co dziś dzieje się w Twoim życiu – Jezus widzi w Tobie to dziecko, nawet jeśli sam o tym zapomniałeś... Jesteś dzieckiem Boga i Chrystus Cię szuka. Pan chce się z Tobą spotkać. Wierzę, że pozwolisz mu spojrzeć na siebie w czasie Światowego Dnia Młodzieży. Jestem przekonany, że w czasie tego dnia modlitwy, wspólnych spotkań, rozmów i radosnych zabaw Bóg będzie przechodził wśród nas. Przyjdź. Zapraszam... Do zobaczenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama