Nowy numer 2/2021 Archiwum

Razem dla szpitala w Aleppo

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak spotkał się dziś z ks. prof. Waldemarem Cisło. Tematem rozmowy były formy wsparcia projektu "Dar dla Aleppo".

W Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się także spotkanie z przedstawicielami służb zespolonych, podczas którego Wojewoda Paweł Hreniak i ks. prof. Waldemar Cisło poprosili o wsparcie akcji Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Wojewoda podkreśla, że w holu głównym Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu ustawiono punkt informacyjny oraz skarbonkę akcji „Dar dla Aleppo”.

Potrzeby placówki są ogromne (sprzęt medyczny, środki opatrunkowe, leki), a ze względu na działania wojenne utrudniona jest pomoc najbardziej potrzebującym. Deklarację poparcia dla akcji podpisali przedstawiciele Kościołów, władze wojewódzkie i samorządowe.

Przypomnijmy, że akcję  zainicjował abp Józef Kupny. W całej archidiecezji wrocławskiej zbieramy fundusze na odbudowę szpitala św. Ludwika w Aleppo i zakup niezbędnego wyposażenia medycznego. Według szacunków potrzeba 317 786 euro

Razem dla szpitala w Aleppo   Wojewoda dolnośląski ustawił w holu głównym Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego specjalną skarbonę DUW

"Dar dla Aleppo" to inicjatywa zapoczątkowana przez kościoły chrześcijańskie Dolnego Śląska, mająca na celu pomoc zniszczonemu działaniami wojennymi Aleppo. Celem jest zebranie funduszy, które pokryją koszt remontu oddziału szpitalnego zbombardowanej placówki i wyposażenia go w sprzęt medyczny.

Do akcji zainicjowanej przez abp. Józefa Kupnego, metropolitę wrocławskiego, zaproszeni są ludzie dobrej woli z całego Dolnego Śląska i nie tylko. Akcja prowadzona jest wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Aby się w nią włączyć można wysyłać SMS pod numer 72405 o treści RATUJE lub wpłacić dobrowolne ofiary na konta bankowe:

Pomoc Kościołowi w Potrzebie
ul. Wiertnicza 142
02-952 Warszawa

  • Konto PLN:
    63102049000000850230555762 z dopiskiem "Dar dla Aleppo"
  • Konto EUR:
    PL30102049000000870230555773 z dopiskiem "Dar dla Aleppo"
    SWIFT: B PKO PL PW
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama