Nowy numer 45/2018 Archiwum

Wyrusz za krzyżem ze studentami

Jak co roku przejdzie ulicami Wrocławia w piątek przed Niedzielą Palmową, tym razem 7 kwietnia.

Studenci z duszpasterstw akademickich Wrocławia i nie tylko zapraszają wszystkich, którzy chcą rozważać wspólnie mękę Jezusa, na plac Uniwersytecki, pod gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego i kościół Najświętszego Imienia Jezus. Droga Krzyżowa wyruszy stąd o 19.30. Uczestnicy nabożeństwa przejdą do rynku i do bazyliki św. Elżbiety, gdzie na zakończenie zostanie tradycyjnie odprawiona Msza św. Młodzi chcą iść za krzyżem w miejscach, gdzie przebiegają ich codzienne ścieżki, w sercu miasta.

W tym roku rozważania do kolejnych stacji Drogi Krzyżowej przygotowali chrześcijanie z Syrii, a w czasie nabożeństwa prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz szpitala w Aleppo.

Trwająca akcja „Dar dla Aleppo”, zainicjowana przez abp. Józefa Kupnego, polega na zbiórce pieniędzy, które pokryją koszt remontu oddziału szpitalnego zbombardowanej placówki i wyposażenia go w sprzęt medyczny. W inicjatywę zaangażowane są Kościoły chrześcijańskie Dolnego Śląska. Akcja prowadzona jest wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Nabożeństwo w blasku pochodni   Nabożeństwo w blasku pochodni Karol Białkowski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy