GN 2/2021 Archiwum

Wyrusz za krzyżem ze studentami

Jak co roku przejdzie ulicami Wrocławia w piątek przed Niedzielą Palmową, tym razem 7 kwietnia.

Studenci z duszpasterstw akademickich Wrocławia i nie tylko zapraszają wszystkich, którzy chcą rozważać wspólnie mękę Jezusa, na plac Uniwersytecki, pod gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego i kościół Najświętszego Imienia Jezus. Droga Krzyżowa wyruszy stąd o 19.30. Uczestnicy nabożeństwa przejdą do rynku i do bazyliki św. Elżbiety, gdzie na zakończenie zostanie tradycyjnie odprawiona Msza św. Młodzi chcą iść za krzyżem w miejscach, gdzie przebiegają ich codzienne ścieżki, w sercu miasta.

W tym roku rozważania do kolejnych stacji Drogi Krzyżowej przygotowali chrześcijanie z Syrii, a w czasie nabożeństwa prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz szpitala w Aleppo.

Trwająca akcja „Dar dla Aleppo”, zainicjowana przez abp. Józefa Kupnego, polega na zbiórce pieniędzy, które pokryją koszt remontu oddziału szpitalnego zbombardowanej placówki i wyposażenia go w sprzęt medyczny. W inicjatywę zaangażowane są Kościoły chrześcijańskie Dolnego Śląska. Akcja prowadzona jest wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Wyrusz za krzyżem ze studentami   Nabożeństwo w blasku pochodni Karol Białkowski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama