Nowy numer 42/2018 Archiwum

Rozsmakowani w Słowie

II Maraton Czytania Biblii odbył się w kościele św. Jadwigi w klasztorze sióstr urszulanek we Wrocławiu.

Wydarzenie, podczas którego przeczytano dwie księgi biblijne – Księgę Daniela oraz Apokalipsę – zorganizowane zostało po raz drugi przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej.

– Maraton rozpoczął się nabożeństwem biblijnym, które poprowadził paulin, o. Maksymilian Stępień, a o oprawę muzyczną zadbały siostry. Ukierunkowało nas ono na modlitewne przeżywanie spotkania z Biblią, przypomniało, że Pismo św. ma służyć do modlitwy. Mogliśmy spojrzeć na postawę Maryi w wydarzeniu Zwiastowania – wspomina Piotr Sutowicz z „Civitas Christiana”. – Następnie rozpoczęliśmy lekturę biblijnych ksiąg. 18 osób kolejno czytało głośno tekst Pisma św. – każda przez 10 minut. Później nieco skróciliśmy czas przeznaczony na czytanie jednej osoby, gdyż przybyło chętnych. Okazuje się, że ludzie bardzo dobrze odnajdują się w takiej formie spotkania ze Słowem Bożym. Myślę, że czytanie Biblii z ambonki ułatwia im wejście w klimat modlitwy. Bo tu nie chodziło tylko o przeczytanie dwóch ksiąg, ale o medytację, rozważanie.

Dlaczego wybrano akurat Księgę Daniela i Apokalipsę? Otóż taki jest zakres tegorocznej edycji (już 21.) Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego organizowanego przez Civitas Christiana. Maraton, odbywający się po raz drugi, stanowi wobec konkursu wydarzenie towarzyszące. Wzięła w nim udział młodzież urszulańska i uczniowie innych szkół, członkowie i przyjaciele „Civitas Christiana”, a także inne osoby. Dla każdego drzwi pozostawały otwarte.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy