Nowy numer 42/2019 Archiwum

Modlitwa za kratami i nie tylko

Dzień Pokuty więźniów za grzechy własne i grzechy więziennictwa odbędzie się we Wrocławiu 7 i 8 kwietnia.

– Jest to inicjatywa wzorowana na Wielkiej Pokucie – mówi kapelan, o. Robert Żukowski OMI. – Więźniowie sami wyszli z podobną inicjatywą. Wielu z nich szczerze żałuje za swoje grzechy.

Czuwanie modlitewne wynagradzające za winy będzie trwać całą dobę. Modlitwa – adoracja przed Najświętszym Sakramentem – rozpocznie się w areszcie śledczym przy ul. Świebodzkiej we Wrocławiu w piątek 7 kwietnia o 8.00, zakończy się o 17.00. Następnie – ponieważ nocą i wieczorem nie można prowadzić jakichkolwiek działań w więzieniach – od 18.30 do 6.30 w sobotę (czyli przez całą noc) modlitwa będzie trwać w parafii ojców oblatów: w kościele św. Jerzego, tuż przy kościele pw. NMP Królowej Pokoju we Wrocławiu. – Każdy, kto chce, będzie mógł się w nią włączyć. Będziemy trwać w duchowej łączności z więźniami – tłumaczy o. Robert Żukowski. – Prowadzić ją będą rozmaite wspólnoty, m.in. studenci z DA „Wawrzyny”, wspólnota Ojca Pio, Margaretki, „Verbum”, „Lew Judy”. W sobotę rano znów rozpoczniemy czuwanie, prowadzone przez Inicjatywę Muzyczną Wrocław Wielbi w Zakładzie Karnym nr 2 przy ul. Fiołkowej. Zwieńczeniem spotkania będzie Msza św. o 10.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL