Nowy numer 3/2021 Archiwum

EDK na 102 km

Ekstremalna Droga Krzyżowa "Niebieska" - NMP Wspomożycielki Wrocławia, druga pod względem długości trasy w Polsce, wyruszy w piątek 7 kwietnia. Zapisy trwają niemal do końca, do piątku do 15.00.

– Nasza EDK jest maryjna. Zaczynamy Mszą św. w piątek o 18.00 w Kościele Uniwersyteckim, gdzie znajduje się kaplica NMP Wspomożycielki Wrocławia. W każdy wtorek o 18.30 odprawiane jest tu nabożeństwo do Maryi czczonej pod tym tytułem – wyjaśnia Aneta, koordynatorka trasy. – Idziemy wokół Wrocławia, najpierw udając się przez miasto w stronę Osobowic, do kaplicy Matki Bożej Osobowickiej. Tu rozważana będzie pierwsza stacja Drogi Krzyżowej.

Kolejne stacje wyznaczone zostały przy kościołach: NMP Matki Kościoła przy ul. Kamieńskiego, św. Kazimierza Królewicza przy ul. Litewskiej, NMP Bolesnej na Strachocinie, kościele Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach…

Po drodze pielgrzymi staną m.in. przy kościele NMP Pompejańskiej czy NMP Fatimskiej – co w 2017 r. ma szczególne znaczenie, a także przy kościołach noszących wezwanie św. Jadwigi – co pozwoli z kolei upamiętnić Rok Jadwiżański.

Trasa liczy ok. 102,7 km. Długość granic administracyjnych miasta Wrocławia wynosi 106,7 km. Aby dodać te 4 km wystarczy 13 razy okrążyć kościół Najświętszego Imienia Jezus na cześć Matki Bożej – zauważają organizatorzy. – Co ciekawe, będziemy przechodzić także przez środek geometryczny Wrocławia – dodaje Aneta.

Długość wędrówki sprawia, że nie jest to na pewno propozycja dla każdego. Po drodze jednak znajduje się wiele stacji kolejowych i w razie potrzeby przerwania pielgrzymki można stosunkowo łatwo wrócić do domu. Na razie na maryjną, wrocławską EDK zapisało się 14 osób.

Więcej TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama