Nowy numer 3/2021 Archiwum

Znaczenie dramatu smoleńskiego

Wszyscy z grona 96 osób zginęli na służbie Ojczyźnie - mówił bp Andrzej Siemieniewski, zwracając się do wiernych zgromadzonych w kościele garnizonowym w siódmą rocznicę katastrofy samolotowej, która wstrząsnęła Polską.

- Wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku można nazwać Wielkim Piątkiem polskiego narodu - mówił biskup. W Wielkim Tygodniu Jezus doświadczył tryumfu podczas wjazdu do Jerozolimy, aby po kilku dniach zostać zdradzony, pohańbiony i zabity. Jednak wydarzyła się Wielka Noc zwycięstwa - podkreślił kaznodzieja, który następnie wziął udział w Apelu Poległych na wrocławskim rynku. W obecności wojewody Pawła Hreniaka, parlamentarzystów, radnych miejskich, działaczy społecznych, członków NSZZ Solidarność, oficerów wojska oraz innych służb mundurowych wywołano wszystkich członków delegacji państwowej.

- Widok żołnierzy i oficerów, udział kompanii honorowej wraz z orkiestrą wojskową, biało-czerwona flaga dumnie powiewająca na maszcie - tych elementów brakowało mi w poprzednich latach, gdy władza państwowa próbowała pomniejszyć rangę obchodów do prywatnej inicjatywy niewielkiej grupy obywateli - mówił jeden z uczestników spotkania.

Znaczenie dramatu smoleńskiego   Msza św. w bazylice św. Elżbiety Tomasz Białaszczyk

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama